Puhkepäev. Mõtteainet ridade vahelt

28. märts 2014, 00:00

Kirjandushuvilistele pakuvad lähinädalad palju põnevat – toimumas on Tallinna Raamatumess seminaride ja õpitubadega, Tartu Linnaraamatukogu 101. sünnipäevale pühendatud programm, kus publiku ette astuvad erinevad kirjanikud, ning mitmed kirjandusõhtud, kus tutvustatakse uusi teoseid.

 

Fookuses

  • Raamatu “Eesti lähiajaloo kolm põhiprobleemi, kolmkümmend kolm lahendust” esitlus

28.03 kl 17 Viru Keskuse Rahva Raamatus Tallinnas
Autor Jüri Toomepuu lahkab raamatus Eesti lähiajaloo kolme põhiprobleemi: rahvastikuprobleemi, mis võib muuta eestlased vähemusrahvuseks nende põlisel kodumaal, teiseks Eestis vohavat õiguslikku nihilismi ja kolmandaks Eesti riigikaitse täbarat olukorda. Sellest kõigest räägib ta ka raamatuesitlusel.
Pilet: tasuta
www.rahvaraamat.ee

  • Perehommik

29.03 kl 12 Eesti Lastekirjanduse Keskuses Tallinnas
Laupäeviti toimuvatel perehommikutel jutustatakse põnevaid lugusid, mängitakse, meisterdatakse ja joonistatakse. Lapsevanematele jagatakse teadmisi laste lugema suunamisest. Sel korral on külalisteks ka klounid Piip ja Tuut, kes loevad loomamuinasjutte.
Pilet: 1,80–5 eurot, alla 3-aastastele tasuta. Registreerimine aadressil katrin@elk.ee
www.elk.ee

  • Kirjandusõhtu “Kõrgel mäeharjal õide puhkenud kirsid: jaapani luulet 7.–13. sajandini”

2.04 kl 18 Eesti Kirjanike Liidu ruumides Tallinnas
Hiljuti ilmunud luuleantoloogia “Sada luuletust, sada luuletajat”  annab ülevaate jaapani luule arengust 7.–13. sajandini ja sisaldab Ono no Komachi, Ari no Narihira, Murasaki Shikibu ja paljude teiste kuulsate kirjanike luulet. Jaapanis on selle luulevaliku muutnud väga populaarseks kaardimäng, mida mängitakse uusaastapidustuste raames. Luuleõhtul on võimalik saja luuletuse mänguga lähemalt tutvust teha ja selles ka ise osaleda. Luuletusi loevad Alari Allik ja Kalju Kruusa. Taustaks kõlab jaapani traditsioonilistele pillidele (biwa, sho, hichiriki) kirjutatud muusika.
Pilet: 1–2 eurot
www.ekl.ee

  • Tallinna raamatumess

3.–5.04 Eesti Rahvusraamatukogus Tallinnas
Messi raames toimub suur raamatute müük. Samuti on kavas  hulgaliselt kirjandusüritusi – seminarid, töötoad, raamatuesitlused, kohtumised kirjanikega ja ekskursioonid raamatukogus. Mess avatakse Põhja- ja Baltimaade kirjandusfoorumiga, mis keskendub lastekirjandusele, lisaks on kavas veel loovkirjutamise õpituba, tüpograafiahuvilistele seminar “Kirjak 2014”, Juhan Liivi 150. sünniaastapäevale pühendatud etendus “Helin ja valu, mäng ja ilu” jpm.
Pilet:  suurem osa tasuta
www.nlib.ee ja www.estbook.ee

  • Tartu Linnaraamatukogu 101: sünnipäevaprogramm

4.–10.04 Tartu Linnaraamatukogus ja selle filiaalides
Tartu Linnaraamatukogu 101. sünnipäevaprogrammi raames on kavas kohtumised kirjanikega, filmi- ja muusikaõhtu, fotomäng, katkendid heliraamatutest. Ligi nädalase üritustekava
avab järgmisel reedel kohtumine kirjanik Avo Kulliga, sellele järgneb kirjandusõhtu, kus Mart Kadastik vestleb TÜ ajakirjandusõppejõu Maarja Lõhmusega, kohtumine Indrek Harglaga, õhtutund, kus luulet loeb Indrek Hirv ja musitseerib Toomas Lunge jpm.
Pilet: tasuta
www.luts.ee

  • Kirjandusõhtu “Tuhan­devärvine kivi”

21.05 kl 18 Eesti Kirjanike Liidu ruumides Tallinnas
Külas on kaks väljapaistvat hindu kirjanikku – kunstnik, luuletaja, esseist ja tõlkija ning Skandinaavia kirjanduse ekspert Indias Teji Grover ja tema abikaasa, filosoof, luuletaja, esseist ning tõlkija Rustam Singh. Õhtul kõlavad hindi- ja ingliskeelsed tekstid. Valik tõlkeid eesti keelde kõlab Doris Karevalt. Muusikalisi vahepalu pakub Krista Citra Joonas.
Pilet: 1–2 eurot
www.ekl.ee

  • Festival HeadRead

28.05–1.06 Tallinna erinevais paigus
Tallinna kirjandusfestival HeadRead toob kokku kirjanikke Eestist ja mujalt maailmast. Kavas on vestlusi tuntud autoritega, seminare ja töötubasid, luuleõhtuid, luuleteatrit ja luulelahinguid, kirjanduslikke jalutuskäike, kohvikuid ja filmiseansse. Sel aastal on festivalil esinemas näiteks Briti krimikirjanik Peter James, Nigeeria autor Ben Okri, Taani kirjamees Jakob Vedelsby, Vene autor Eduard Uspenski jpt.
Pilet: info täieneb kodulehel
http://headread.ee

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. March 2014, 14:58
Otsi:

Ava täpsem otsing