Valge Maja Vene aktsiasoovitus on läinud vett vedama

Romet Kreek 27. märts 2014, 13:50

Valge maja pressiesindaja Jay Carney Vene aktsiate lühikeseks müümise soovitusel on läinud suhteliselt kehvasti, vahendab Bloomberg.

Carney ütles 18. märtsil, et ainus investeering, mida on mõistlik Vene aktsiates teha, on panustada nende langusele. Aktsiate lühikeseks müüjad (aktsiad võetakse laenuks, müüakse need maha, lootes neid hiljem odavamalt tagasi osta ja siis aktsialaen tagastada) on pagenud sellest soovitusest, kuna Vene Micex indeks on taastunud 1,1%.

USA suurima Vene aktsiaturu liikumist järgiva börsi kaubeldava fondi laenuks võetud aktsiate osakaal on langenud 14% kõigist osakutest. Carney soovituse päeval oli 17% aktsiatest laenatud ja rekordilised 21% aktsiatest olid laenatud 3. märtsil, selgus Markiti andmetest.

Aktsiad tõusid pärast seda, kui president Vladimir Putin annekteeris Ukrianalt Krimmi poolsaare. See samm tõi esialgu kaasa Venemaa aktsiate mineku karuturule. 14. märtsi nelja aasta madalamalt tasemelt on aktsiad tõusnud 9,1%.

„Investorid ei karda enam sanktsioone ja turg näitab seda välja,“ ütles Alfa Capitali fondijuht Victor Bark. Ta lisas, et tõsiseltvõetavad investorid ei pööranud Carney ütlusele tähelepanu.

Kui eile küsiti Carney käest Air Force One pardal Vene aktsiaturu käekäigu kohta, vastas ta, et Venemaa isolatsioon on avaldanud mõju majandusele ja valuutale.

„Rahvusvahelised investorid soovivad, et kohtades, kuhu nad investeerivad, järgitaks liikluseeskirju,“ ütles Carney, kes püüdis inimesi hirmutada, et nad ei ostaks Vene aktsiaid. „Kui mina oleksin teie asemel, siis ma ei investeeriks praegu Vene aktsiatesse, kui te just ei pea silmas nende lühikeseks müüki,“ ütles ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. March 2014, 13:50
    Otsi:

    Ava täpsem otsing