Eesti Energia kaevandas loata turvast

1321-aripaev 28. märts 2014, 11:42

Riigikontrolli andmetel on Eesti Energia Kaevandused 2009.–2012. aastal Narva ja Sirgala põlevkivikarjääriga osaliselt kattuvast Puhatu turbamaardlast loata kaevandanud umbes 900 000 tonni turvast.

Sellise koguse turba kaevandamiseks tulnuks maksta miljon eurot kaevandamistasu, selle sissenõudmist menetleb keskkonnaamet, kirjutas tänane Eesti Päevaleht.

Eesti Energia ei eita, et eemaldas turbakihi, ent väidab enda tellitud uuringule toetudes, et kiht oli palju tühisem, kui riigi andmed ütlevad. Riigifirma pressiesindaja selgitas ERRi uudisteportaalile, et kõnealune turvas ei oleks pidanud üldse varuna arvel olema, sest "seda ei ole võimalik turbana kasutusele võtta".

"Ilma vajalike lubadeta pole Narva karjääris midagi kaevandatud," lisas Eesti Energia maavarade valdkonna keskkonnajuht Kalmer Sokman hilisemas kommentaaris. "Kui mingi asjaolu oleks takistanud põlevkivi kaevandamist, siis ei oleks meile põlevkivi kaevandamiseks lubasid välja antud."

Väljaanne lisab, et kaevandamise eest pidanuks tasuma ka 1–1,3 miljonit eurot kaevandamistasu, mille sissenõudmist menetleb keskkonnainspektsioon.

Loe lähemalt tänasest Eesti Päevalehest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. March 2014, 12:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing