Aprillinaljad pressiteateis, 2. osa

Indrek Kald 01. aprill 2014, 13:44

Jätkame ülevaadet 1. aprillil laekunud pressiteadetest, mida vist ei pea tõsiselt võtma.

Cherry siseneb rõivaärisse kollektsiooniga "Taavi"
Läinud aastal reisivaldkonnas ja kaubamüügis kiiret kasvu näidanud Cherry.ee on sisenemas tugevamalt rõivaärisse ning avalöögina on täna lehel pakkumises kollektsioon "Taavi".

"Oleme läbi aastate võtnud ühe tootevertikaali teise järel ja nüüd on kord rõivaste käes. Täna pakutav kollektsioon "Taavi" on tootja kroonijuveel ning sobib ambitsioonikale noorele mehele," sõnas Cherry.ee tegevjuht Priit Tomp pressiteates.

Cherry lehel pakutavas komplektis sisalduvad muu hulgas näiteks viigipüksid "Riigipüksid" ja erkkollane pintsak "Orava unistus", mille põuetaskust võib leida Gonsiori 29 uksekaardi (ei tööta).

Ettevõte toob välja, et kuigi pakkumine istub suurepäraselt edasipürglikele noorsandidele, ei soovitata seda kodanikele, kes sporditegemise asemel seda raadios kommenteerivad. Uuringud on näidanud, et viimaste puhul võib komplekt esile kutsuda Tourette’i sündroomi allasurutud sümptomid.

"Ei maksa unustada, et komplekt sisaldab tegelikult ka muud lahedat ja nooruslikku värki," rõhustas Tomp.

Tartusse tuleb Eesti esimene tudengispaa
Vana kaubamaja kvartalisse ehitatava uue keskuse ühe osana luuakse linna ja Tartu ülikooli kokkuleppel keskusesse Tartu ülikooli tudengispaa. Spaa on muuhulgas TÜ füsioteraapia, Pärnu kolledži heaolu- ja spaateenuste disaini ja juhtimise jt õppekavade tudengitele praktikabaasiks.

Ülikooli kantsleri Andres Liinati sõnul on otsus luua üliõpilaslinna Eesti esimene tudengispaa ainuõige. "Koostöö linnaga on vilja kandnud ja oleme jõudnud kokkuleppele, et ennekõike tudengite praktikabaasina töötavas spaas saavad heaoluteenuseid soodsalt nautida nii Tartu elanikud kui ka tudengid ise," märkis ta.

Liinat rääkis, et kohtumisel linnaga oldi ühel meelel visioonis, et Tartu kujuneks tugeva teaduslinna kõrval ka juhtivaks heaoluteenuseid pakkuvaks ja arendavaks linnaks. Siin nähakse koostööd ennekõike TÜ Pärnu kolledžiga.

"Pean eriti oluliseks tagada, et juhtimisega seotud õppekavadel saaksid üliõpilased ja reaalse juhtimis- ja praktikakogemuse. See annab ülikoolist lahkudes kindlustunde, sest tööle kandideerides või oma ettevõttega alustades on praktiline kogemus esimene, mida peetakse kõige väärtuslikumaks," sõnas ta.

Liinat lisas, et õppejõudude ja mentorite käe all spaa juhtimine ja protseduuride läbiviimine annab tudengitele kindlasti väärt kogemustepagasi.

TÜ Pärnu kolledži heaolu- ja spaateenuste disaini ja juhtimise tudengi Andriy Mozhyni esitatud idee TÜ arengukavasse on jõudmas peatselt ehitusetappi. Mozhyn avaldab heameelt, et ideed ei jää vaid paberile.

"Olen jälginud ja mõelnud, et Tartus on madal spaa- ja heaoluteenuste kultuur, samuti võiks rohkem propageerida tervislikke eluviise. See on probleem ja minu idee probleemi lahendamiseks on luua tudengispaa, kus teenuseid saab tarbida taskusõbralike hindadega," rääkis ta.

Mozhyn lisas, et spaa esmane prioriteet peab olema aga inimeste teadlikkuse suurendamine tervislikest eluviisidest ja heaolu olulisusest juba noores eas.

Pärnu kolledži tudengite loodud teenustepaketid sisaldavad spaa-lõõgastusi, mitmeid kehahoolitsusi, sh eri massaaže, ravivõimlemist ja füsioterapeudi teenust, spetsiaalseid konsultatsioone ja tervisenõustamisi. Saunakompleksi kuuluvad aurusaun, soola saun, Soome saun ja infrapunasaun.

Click and Grow tõi turule uue generatsiooni nutika rõõmuaia
Click and Grow tõi rahvusvahelisele turule uue generatsiooni toote - Happy Herb Garden, mis võimaldab kasvatada nutikaid taimi ka kõige keerulisemates tingimustes.

Nutiseadmes on võimalik kasvatada taimi, mis teevad rõõmsaks ka kõige tusasema eestlase. Seoses uute turgude avanemisega otsustas ettevõte taasluua brändi identiteedi ning alates tänasest, kannab kõigile tuntud Click and Grow nime Smoke and Fly.

Kolme aasta vältel läbiviidud uuringud ning teadustöö laborites kulmineerus sel kevadel selge tulemiga: "60% nutikate aedade kasvatajatest on meilegi üllatuseks regulaarsed suitsusauna külastajad, mis avaldub tavapärast suurema mõttelennu ja rõõmutundega," ütleb Smoke and Fly teadur. "Happy Herb Garden toote lansseerimine toob uue hingamise igasse kodusse, olgu see Lasnamäel või New Yorgis," lisas ta.

Värskelt loodud ettevõte on pärit maagiliselt saarelt nimega Hiiumaa, mis on soodsaim pinnas nutiseadmete arendamiseks ja kasvatamiseks.

EMPL alustab metsa majandamise piiramise projektiga
Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit alustab ulatusliku metsade majandamise piiramise projekti, mis annab nii Eesti metsa- ja puidusektorile kui ka Eesti metsade kasutamisele tervikuna täiesti uue arengu- ja tegevussuuna.

Alates tänasest alustab EMPL ulatusliku uuringu läbiviimist, et teada saada, miks mets kasvab. Uuringuga on haaratud kogu Eesti metsaressurss. Uuring vältab kogu tänavu kevadel istutatud metsa raieküpseks sirgumise perioodi jooksul, seejärel toimub tulemuste põhjalik kaardistamine ning analüüs. Uuringu perioodiks, mis vältab hinnanguliselt 80-100 aastat, tuleb Eesti majandusmetsade aastane raiemaht viia nulli.

Tänasest ümbritsetakse kõik metsad viie meetri kõrguse elektritaraga. Igasugune inimtegevus metsades nii majandamise kui ka rekreatsiooni eesmärgil on keelatud. Tarastamise põhjus on metsa kasvamiseks häirimatu rahu tagamine, mis on oluline uurimistulemuste huvides.

Teisest küljest on tarastamise vajalik võimaliku metsavarguste kasvu tõttu, selgitab EMPL. Nimelt võivad ekstreemselt meelestatud puidukasutajad vältida üleminekut plast- ja metalltoodete kasutamisele ning elektriküttele.

Metsade majandamise piiramise projekti tulemused on paljutõotavad ja pingutust väärt. Projekti rahastamiseks on alustatud läbirääkimisi Naftat Eksportivate Riikide Organisatsiooni OPECiga. Suuliste kokkulepete põhjal tunduvad esialgsed väljavaated projekti rahastamiseks väga head.

Järgnevaid positiivseid stsenaariume on mitmeid, kuid kõige oodatumaks võib pidada tänu juurdepääsuteede kinnikasvamisele metsas igasuguse inimtegevuse lõppemist. Tunnustatud keskkonnateadlaste hoiatusel võivad  puud siiski kasvada nii kõrgeks, et hakkavad segama lennuliiklust.

Läbiviidud eelanalüüsid näitavad ka seda, et metsade majandamise lõpetamine ei tooks endaga kaasa mingeid olulisi sotsiaalseid muutusi. Kõik seni metsade majandamise ja puidu töötlemisega seotud inimesed (ligikaudu 35 000) asuksid tööle loodavas Metsa Uurimise ja Järelevalve Agentuuris (MUJA), mis hakkab lisaks uuringute läbiviimisele tegelema Eesti metsade tarastamisega.

Töötukassa elukestva ümberõppe programmi toel korraldatakse senistele puidusektoris tegutsenud inimestele kõigis maakondades kursused tarastaja elukutse omandamiseks. Lisaks vajab MUJA hulgaliselt metsavalvureid ning metsa kasvu uurijaid. Kui aga MUJA tööjõuvajaduse rahuldamise järel jääb veel endisi metsa- ja puidusektori töötajaid üle, saab Eesti alustada tööjõuekspordiga, mis tooks riigikassasse vajalikku tulu ja asendaks tänast puittoodete eksporti.

Andmekaitse inspektsioon viib läbi parooli-kontrolli
Andmekaitse inspektsioon alustas asutustes ja ettevõtetes ulatusliku järelevalvega. See toimub Baltimaade andmekaitseinspektsioonide kokkuleppe kohaselt piiriülese ühisaktsioonina.

Kontrollitakse arvutites, nutitelefonides ja pangaarvetes kasutatavate salasõnade turvalisust. Järelevalve viiakse läbi üle interneti ja elektrooniliste sidevõrkude, kontrollitavaid kohapealsete kontrollkäikudega ei tülitata.

Teadaolevalt on enamlevinud numbriliseks salasõnaks 1234. Meeldejäävuse huvides kohaldab inspektsioon  sellise salasõna kasutajale trahvimääraks 1234 eurot. Enimlevinud sõnalised variandid on teadaolevalt "parool" ja "password", neile kohandatakse samasugust trahvisummat.

Soolise võrdõiguslikkuse volinik nõuab ETVsse ka naiste jalgpalli
Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Mari-Liis Sepper saatis Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) juhile Margus Allikmaale ja Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) presidendile Aivar Pohlakule kirja, kus nõuab, et ERR lisaks oma programmi meeste jalgpalli maailmameistrivõistluste ja Eesti meistrivõistluste kõrval ka naiste jalgpalli maailmameistrivõistluste ja naiste Eesti meistrivõistluste otseülekanded.

"ERRi tegevus ei tohi kedagi soolistel ega spordiala eelistusest lähtuvatel alustel diskrimineerida, kuid praegu on naiste jalgpalli kajastamine selgelt liiga väike, eriti arvestades tõsiasja, et tegu on maailma spordis kõige kiiremini kasvava osaga ja naisjalgpallureid on juba üle 30 miljoni," märkis volinik.

"Eestiski on naiste ja tüdrukute meistrivõistlustel kaasa löömas üle 60 võistkonna rohkem kui tuhande mängijaga – seda on oluliselt rohkem kui näiteks murdmaasuusatamise meistrivõistlustel, kus täiskasvanutes tegi kaasa poolsada sportlast, ja kergejõustikus, kus osales vaid üle 400 mehe ja naise kokku," seisab soovoliniku pöördumises.

ERRi juhatuse esimees Margus Allikmaa ütles, et on soovoliniku kriitikaga nõus ja see on lisapõhjuseks sporditoimetuses tehtavateks muudatusteks. "Soovin, et ma ei peaks soovolinikku kohates kuulma pidevaid küsimusi, miks te teete asju nii ja naa," lausus ta. "Näiteks olümpiamängudelt näitame ju nii meeste kui ka naiste võistlusi. Miks peaks jalgpalliga teisiti olema," küsis Allikmaa.

Aivar Pohlak lisas, et naiste liiga ülekanded algavad juba ülejärgmisel nädalal koos meistrivõistlustega – igast voorust on üks mäng ajakirja Eesti Naine internetileheküljel ja teine naisliit.ee keskkonnas. Küsimusele, kas naiste liiga mängud jõuavad ka ETV ekraanile, jäi Pohlak vastuse võlgu, viidates vaid, et juhul kui ERRi sporditoimetuse juhiks tõuseb Anu Säärits, õnnestub ilmselt ka selle asjaga edasi minna.

Toimetus palub mõistvat suhtumist, kui mõni meile naljana tundunud pressiteade tegelikult tõsi on :-)

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. April 2014, 09:44
Otsi:

Ava täpsem otsing