Autorollo: variisikute firma ajas asju MAQSi büroos

03. aprill 2014, 00:00

Autorolloga seotud ja arvatavalt variisikute käes olnud Renaldo Investi 2010. aasta majandusaruande kinnitas 2012. aastal Siim Roode osalusega MAQSi advokaadibüroo pearaamatupidaja, ilmneb aru­andest.

MAQSi pearaamatupidaja Pille Pilk ütles Äripäevale, et ilmselt keegi edastas talle aruande kinnitamiseks, kuid ta ei mäletanud, kes. Kui pakkusime, kas seda võis teha kolleeg Roode, kes on ajanud Autorollo asju, pidas Pilk seda loogiliseks.

Aruande võis anda ka Kaimo Räppo. Veidi hiljem arvas Pilk, et aruande kinnitamise palve võis tulla ka endiselt MAQSi büroo advokaadilt Kaimo Räppolt. Räppo nime on Autorollo istungitel juba mainitud, nimelt on hageja esitanud kohtule tõendi, et Räppo era­arvele liikus 200 000 krooni ­Autorollo tehingutest saadud raha. Seega puutus lisaks Roodele Autorollo saagaga kokku ka Räppo, kes Äripäeva andmetel lahkus MAQSi ­büroost konfliktiga.

Ametlikult Renaldo Investi juhatuse liikme rolli täitnud arvatavate variisikute Argo Hollo, Martin Sillandi ja Volodymyr Protase nimesid Pilk ei teadnud.

Renaldo Investi ja Siim Roode vahel on veel seoseid. Autorollo eelmisel kohtuistungil soovis hageja kohtule esindaja tõendeid, mis hageja advokaatide sõnul näitasid, et Renaldo Investi ülekandeid tehti MAQSi advokaadibüroos. Neid tõendeid aga kohtunik vastu ei võtnud, kuna hageja esitas need liiga hilja, pärast ettenähtud tähtaega.

Hageja esindaja Olevi-Jüri Luik ütles kohtus, et tema eelduse kohaselt tunnistavad Hollo ja Sillandi peagi kohtus, et olid asjas variisikud.

Hollo ei andnud sisulisi kommentaare. Seni pole Renaldo Investi endised omanikud ja juhatuse liikmed Hollo ning Sillandi kohtusse tunnistusi andma ilmunud, kuigi kohus on neid selleks kohustanud.

Äripäev suhtles üleeile Holloga, kes on reedeks uuesti kohtusse kutsutud. Hollo ei andnud oma tegevuse kohta Renaldo Investis sisulisi kommentaare ja keerutas teema ümber, öeldes näiteks, et äri on äri. Ta ütles, et tunneb Siim Roodet. Hollo ja Roode ning ka Sillandi on olnud seotud ärimees Toomas Rüütmanni äridega, kus käis omal ajal samuti skandaalne pankrotiasi.

Täna jätkub Harju maakohtus Autorollo kohtuprotsess, kus annavad tunnistusi Autorollo endised juhatuse liikmed Tiit Pohl ja Janos Sillamaa, samuti Autorollo endine raamatupidaja Maris Metsis ning Autorolloga finantsnõustajana kokku puutunud Erkki Kibbermann.

Pingis võtmetegelased. Homme annavad tunnistusi võtmetegelased, nagu keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannuse isa Väino Pentus, kes on Autorollo endine omanik, ja advokaat Siim Roode, kes võttis Autorollo Pentuselt üle. Äripäeva andmetel palus Roodel Autorollo asju ajada perekond Rosimannus. Väino Pentuse tunnistust ajakirjanikud Äripäeva andmetel kuulama ei pääse.

Samuti on reedeks kohtusse kutsutud varem ilmumata jäänud ja Renaldo Investis arvatavalt variisikutena figureerinud Hollo ja Sillandi.

 

Kronoloogia

 • Renaldo Invest

11. juunil 2010 asutati AutoHills, millest 50% kuulus ­Autorollole ja 50% Kiili Autovedudele. Tütarfirma asutamisega tegeles Siim Roode.
17. juunil sõlmisid Autorollo esindaja Väino Pentus ja Renaldo Investi esindaja Martin Sillandi pandilepingu, millega ­Autorollo pantis võlakohustuse täitmiseks osaluse AutoHillsis Renaldo Investile.
22. novembril läks Auto­rollo osaluses AutoHillsis ­Renaldo Investile. Ettevõttega olid seotud Argo Hollo ja Martin Sillandi. Neil oli Roodega seotus Toomas Rüütmanni äridega.
8. detsembril loovutas ­Renaldo Invest osaluse Kiili ­Autovedudele.

Allikas: Äripäev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  02. April 2014, 20:12
  Otsi:

  Ava täpsem otsing