NATO kindral: Vene sõjavägi saavutab eesmärgid Ukainas 3-5 päevaga

Romet Kreek 02. aprill 2014, 16:57

Venemaa on koondanud kõik vajalikud väed Ukraina piirile. Kui otsutatakse riiki tungida, saavutatakse oma eesmärgid täita 3-5 päevaga, ütles NATO Euroopa ülemjuhataja.

Reutersi teatel nimetas USA õhujõudude kindralist ülemjuhataja Philip Breedlove olukorda uskumatult murettekitavakas. Ta lisas, et märkasid Vene imepisikese vägede osa liikumist öösel, kuid puuduvad märgid, et need pöörduksid tagasi väeosade territooriumile.

Alliansi sõjalised juhid on mures, kuna Venemaa on koondanud Ukraina piirile hinnaguliselt 40 000 sõdurit, mis kujutavad endast ohtu Ida- ja Lõuna-Ukrainale.

"See on väga suur, väga võimekas ja ülivalmis jõud," ütles Breedlove intervjuus Reutersile ja Wall Street Journalile.

Vene vägedel on lennukite ja kopterite toetus, välihospidalid ja elektroonilise sõja võimekus.

"See on kogu vajadus, mida on tarvis edukaks Ukrainasse tungimiseks, kui selline käsk antakse," ütles Breedlove. "Arvame, et nad on sissetungiks valmis ja nad suudavad täita eesmärgid 3-5 päevaga, kui neid otsustatakse kasutada."

Ta lisas, et Venemaal võib olla mitmeid potentsiaalseid eesmärke, sealhulgas Ukraina lõunaosas, loomaks maismaa koridor Krimmi, tungimaks Musta mere sadamasse Odessasse või isegi ohustades tungida Moldova separatistlikusse Transnistriasse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. April 2014, 15:13
Otsi:

Ava täpsem otsing