Haldane: fondid võivad olla pankrotistumiseks liiga suured

Raido Neemre 04. aprill 2014, 18:37

Maailma 87 triljonit dollarit väärt väärtpaberiturg muutub üha riskantsemaks ning juba on kuulda ka jutte selle kohta, et mõned fondid on pankrotistumaks liiga suured, väidab  Bank of Englandi finantsstabiilsuse osakonna direktor Andy Haldane.

Haldane sõnas oma kõnes, et mõningad hiljutised tegevustrendid tõstavad küsimuse, et kas fondid saavad olla liiga suured selleks, et neid ei saaks põhja lasta.

Sektor teeb juba aktiivset lobitööd Finatsstabiilsusameti plaani vastu, mille eesmärgiks on määrata fondidele, mis on suuremad kui 100 miljardit dollarit, lisakontrolli nõuded.

Haldane sõnas, et fondide globaalne väärtus on praegusel hetkel hinnanguliselt 87 triljonit dollarit ning võib aastaks 2050 tõusta 400 triljoni dollarini, kuna maailma rahvastik on kasvamas ning muutub vanemaks ja jõukamaks.

Suurbritannias on sektor alates 1980. aastast, mil see oli alla 50% SKT-st, kasvanud 200% SKT-st.  

Haldane sõnul on hiljutiste trendide kohaselt fondid siirdunud passivselt juhitud strateegiateni, eemale traditsiooniliselt, aktiivselt juhitud lahendustest.

“Need trendid mõjutavad potentsiaalselt finantsturgude dünaamikaid ja süsteemseid riske – näiteks suurem likviidsusriks ja korrelatsioonis hinnaliikumised,” märkis Haldane.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. April 2014, 18:37
Otsi:

Ava täpsem otsing