Harvard palkas Alex Fergusoni

Raido Neemre 04. aprill 2014, 22:05

Legendaarne Briti jalgpallitreener Alex Ferguson, kes on tuntud oma äkilise iseloomu ja paljude võitude poolest, viib oma treenerioskused Harvardi ärikooli ning hakkab seal õppejõuks.

72-aastane Ferguson on Briti jalgpalliajaloo kõige edukam treener, kes on riigile 39 aasta jooksul toonud 49 trofeed ning kes löödi 1999. aastal rüütliks. Manchester Unitedis on ta välja koolitanud sellised mängijad nagu David Becham ja Cristiano Ronaldo ning on tiimi 13 korda liiga meistrivõistlusel võiduni viinud. Tihtipeale tuli võit mängu viimastel minutitel, millele anti nimi “Fergie Time”.

Ta on tuntud ka oma poolaja peapesude poolest, mida kutsuti “fööniks” ning kord virutas ta ühe jalgpalluri saapaga ka Beckhamile vastu pead.

“Me ootame Sir Alex Fergusoni pikisilmi HBC linnakusse, saamaks osa tema märkimisväärsest juhtimisteekonnast, mis inspireerib meie õpilasi nende maailma muutmise teekonnal,” sõnas HBC professor Anita Elberse, kes koostöös Fergusoniga töötas välja juhtumiuuringu.

Ferguson, kes sõlmis ülikooliga pikaajalise töölepingu, alustab õpetamisega mais ning annab Äri ja meelelahutuse ning Meedia ja spordi kursuseid.

Ferguson ja Elberse avaldasid koos 2013. aastal Harvard Business Reviews artikli. Artiklis rõhutas ta autoriteedi säilitamise olulisust.

“Mitte kunagi ei tohi kontrolli kaotada,” sõnas ta artiklis. “Kui keegi mängijatest tahab minu autoriteeti kahtluse alla seada, siis ma tegelen temaga.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. April 2014, 22:05
Otsi:

Ava täpsem otsing