Nordea plaanib suurendada dividendi

Romet Kreek 08. aprill 2014, 11:44

Nordea Bank tõstab tõenäoliselt dividendi väljamaksemäära 75 protsendi lähedale kasumist, et saavutada sama tase Swedbankiga, vahendab Bloomberg.

Panga nõukogu esimees Björn Wahlroos ütles Stockholmis antud intervjuus, et Skandinaavia suurim pank püüab omanikele välja maksta rohkem raha, et piirata kapitalipuhvrite liiga suureks paisumist.

„2013. aasta eest 56% puhaskasumist dividendiks maksmine ei ole piisav, et vältida Tier 1 kapitalimäära liiga suureks kasvamist,“ ütles Wahlroos. Viidates, et Swedbank maksab 75% kasumist aktsionäridele, lisas Wahlroos, et pikas perspektiivis paistab nüüd, et Nordea peab minema sarnase numbri poole.

Kõik neli Rootsi suurpanka suurendasid 2013. aasta eest makstavaid dividende.

Wahlroos ütles, et võttes arvesse karmistuvaid kapitalinõudeid, on Rootsi pangad jätkuvalt ülekapitaliseeritud. Praegune Nordea eesmärk on maksta dividendiks 40% kasumist.

„Vahe 56% ja 75% vahel ei olegi nii suur. Kui Nordea soovib tõsta seda edasi, siis seda on võimalik teha,“ ütles Sampo juhatuse esimees ja Nordea nõukogu liige Kari Stadigh. „Nõukogu ambitsioon on tõsta dividendi väljamaksemäära.“

Nordea suurendas dividendi 26%, 0,43 eurole aktsia kohta. Handelsbanken maksis 53% rohkem dividendi kui 2012. aastal. SEB suurendas dividendi 45% ja Swedbank 2%.

„Me oleme valmis pakkuma rohkem krediiti, kui me näeme nõudluse muutust," ütles Wahlroos. „Meil on nii tugev kapitalibaas kombineeritult mõistliku kasumlikkusega. Kui me näeme laenunõudluse kasvu, siis on dividendide kasvumäär veidi madalam. Mina küll ei näe, et väljamaksemäär oleks madalam.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. April 2014, 11:44
Otsi:

Ava täpsem otsing