Samsung prognoosib kasumi langust

Raido Neemre 08. aprill 2014, 19:33

Samsung teatas täna, et nad avalikustavad peagi oma kvartalikasumi aruande, mis on juba teist kvartalit järjest languses. Langus tuleneb aeglustuvast nutitelefonide müügikasvust, mis mõjutab ka ettevõtte kasumit.

Lõuna-Korea tehnikahiiglane ennustas oma jaanuari-märtsi perioodi ärikasumi languseks 4,3%  7,96 miljardile dollarile, mis on pisut vähem, kui Reutersi 40 küsitletud analüütiku keskmine pakutud.

Maailma suurim nutitelefonide tootja loodab oma lipulaeva Galaxy S nutitelefoni viienda versiooni peale, mis tuleb reedel üle maailma müügile. Firma on uuele telefonile pannud suured lootused, lootes, et see kindlustab nende positsiooni turu mobiili-innovaatorina.

Galaxy S5 ei ole kodumaal just kõige soojemalt vastu võetud, kuna müüki varjutas ajutine müügikeeld ning kriitika, et telefonil puuduvad uued silmapaistvad elemendid.

Samsung hinnastas uue S5 umbes 10% soodsamaks kui eelmise, S4 mudeli, kuigi ettevõtte peamine rivaal Apple ei kavatse vähemalt enne septembrit millegi uuega turule tulla.

„Selleks, et saavutada taas kasv, peab Samsung sellel aastal vähendama oma kulutusi, sh reklaamikulusid,“ sõnas HMC Investment and Securities analüütik Greg Roh.

Sanford C. Bernstein  analüütik Mark Newman sõnas, et Samsungi nutitelefonid on kogenud suurepärast müüki, kuid majanduskasvu ootused on „liiga suured.”

The Motley Fool analüütik Andrew Tonner sõnas, et tarbijad võivad oodata uue nutitelefoni turuletulekut ning seetõttu ei soovinud ka esimeses kvartalis oma kukrut kergendada.

Samsungi täielik kvartaliaruanne avalikustatakse tõenäoliselt 25. aprillil. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. April 2014, 19:33
Otsi:

Ava täpsem otsing