Börs: uudised Föderaalreservilt panid turud rallima

Raido Neemre 09. aprill 2014, 23:09

USA aktsiad olid täna teist päeva järjest tõusuteel peale Föderaalreservi viimast istungit, kus arutati muret, millal keskpank intressitasemeid tõsta kavatseb.

Föderaalreservi rahanduspoliitika nõukogu nõustus ühehäälselt alandama töötusemäära sihti kasvavate intressitaseme valguses.

Päev pärast müügilainest taastumist, rallisid nii Facebooki, LinkedIni, Priceline Groupi, Amazoni kui Tesla aktsiad.

“Tugeva kasvuga aktsiad hakkavad taas jõudu koguma. Ma arvan, et see annab inimestele mõningase kindlustunde turule naasmiseks,” sõnas Kayne Anderson Rudnicki investeerimisanalüütik Doug Foreman.

“Paljude inimeste jaoks on olnud murekoht, et see võib olla sissejuhatuseks suurele korrektsioonile või et lühiajalised investorid lootsid trendile, mis võib kiiresti pöörduda,” sõnas Foreman biotehnoloogia ja tehnoloogia sektorite aktsiaid tabanud kolme sessiooni pikkuse languse kohta.

Alcoa aktsiad kasvasid peale alumiiniumitootja ennustusi, mille kohaselt nõudlus metalli järele ületab sellel aastal ootuseid.

Dow Jones tegi täna 1,11% tõusu ning lõpetas päeva 16437,24 punktil.S&P kasvas 1,09% ning sulgus 1872,18 punktil. Nasdaq tegi 1,72% tõusu ning lõpetas päeva 4183,90 punktil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. April 2014, 23:09
Otsi:

Ava täpsem otsing