Auvere elektrijaam ei sobi toetuseks

11. aprill 2014, 00:00

Kehtiva taastuvenergia toetusskeemi järgi pole ­Auvere elektrijaam kunagi kvalifitseerunud toetuse saamiseks.

Äripäev on 9.04 artiklis “Eesti Energia tume tulevik” Eesti Energia väidetele tuginedes selgitanud, et Auvere elektrijaam tuleb hinnata alla 300 miljoni euro võrra, kui ei taastata taastuv­energia toetuste maksmist puidupõletamisele Eesti Energia põlevkivikateldes.

Kehtiva toetusskeemi järgi saab biomassist toodetud elektrienergia eest toetust vaid siis, kui toodetud soojus kasutatakse ära kaugküttevõrgus või tööstuslikus tarbimises. Elektrituruseaduse järgi on tootjal õigus saada põhivõrguettevõtjalt toetust alates 2010. aasta 1. juulist elektrienergia eest, kui ta on selle tootnud biomassist koostootmise režiimil, välja arvatud juhul, kui biomassist toodetakse elektrienergiat kondensatsioonirežiimil, siis toetust ei maksta.

Ei saa toetust ka tulevikus. Praegu riigikogus menetletav elektrituruseaduse muutmise seadus muudab kehtivat toetusskeemi. Ka uue skeemi kohaselt ei pea Auvere biomassi kasutamisel toetust saama.

Eelnõu sätestab, et elektri­energia tootja, kes kasutab energiaallikana biomassi või biogaasi, võib saada seaduse alusel ettenähtud toetust ainult juhul, kui samas toodetakse ka soojust kaugkütteseaduse tähenduses, lokaalseks tarbimiseks või tööstustarbija soojusvajaduse rahuldamiseks.

Elektrienergiat kondensat­siooni­­režiimis tootev elektrijaam taastuvenergia toetust ei saa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. April 2014, 18:45

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing