Puhkepäev. JAFF laieneb

11. aprill 2014, 00:00

Tänasest uue nädala lõpuni vältaval Jaapani animefestivalil JAFF linastub ligi 30 anime-teost neljas Eesti kinos – Tallinnas Solarises, Coca-Cola Plazas ja Artises ning Tartus Ekraanis.

Programmist väärib tähelepanu kindlasti festivali avafilm “Tuul tõuseb”, mille loojaks on 72aastane staažikas animemeister Hayao Miyazaki. Tema eelmisel aastal valminud linateos osutus muuseas mullu kõige vaadatumaks filmiks Jaapani kinodes.

Filmi sündmused toimuvad Teise maailmasõja eel ja jooksul. Peategelaseks on nooruke Jiro, kes peab oma lühinägelikkuse tõttu loobuma piloodikutsest, kuid kes asudes tööle ühte suurimasse lennukeid tootvasse firmasse Jaapanis, saab oma andekuse tõttu kiiresti üheks maailma parimaks lennukite projekteerijaks.

“Tuul tõuseb” on ühtlasi osa režissöör Miyazakile pühendatud eriprogrammist “Hayao Miyazaki taevane laevastik”. See tähendab, et tänavusel JAFFil on võimalik vaadata ka Miyazaki varasemaid filme nagu “Kiki kullerteenus” (1989), mille ainetel 2014. aastal valminud samanimelist mängufilmi on samuti võimalik tänavuse JAFFi kavast leida; “Vapper siga Porco Rosso” (1992); “Laputa, lendav kindlus” (1986) ja “Tuulte oru Nausicaa” (1984).

Festivali jooksul on Solarise keskuse alumisel korrusel avatud ka “Hayao Miyazaki taevase laevastiku” nime kandev näitus.

Kirbuturg ja karaokevõistlus. 8. JAFFi põhiprogramm pakub ulmehuvilistele “Evangelioni” uusi osi ja legendaarse “Hing anumas” uusversiooni. Esmakordselt kuuluvad JAFFi kavasse ka veebisarjadest alguse saanud, kuid palju kuulsust kogunud “Eve’i aeg” ning “Pahupidi Patema”.

Lastele sobib sel aastal eriti hästi Jules Verne’i romaanil “Kaheaastane puhkus” põhinev kassifilm “15 kadunud poissi: Seiklus piraadisaarel” ning “Hanakappa: Seiklus liblikate kuningriigis”. Traditsioonilisena on kavas ka eriprogramm “Joonistada või mängida”, mille raames linastuvad nii joonis- kui ka mängufilmid ja muudki põnevat.

Lisaks filmiseanssidele toimub Solarise keskuse aatriumis 19. aprillil Animemöll – kavas on karaokevõistlus, anime kirbu­turg ning temaatilised ette­kanded.

 

Festival

 • 8. JAFF ehk Jaapani animefestival

11.–20. aprillil Tallinna kinodes Artis, Solaris, Coca-Cola Plazas ja Tartu kinos Ekraan
www.animefest.eu/JAFF8

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  10. April 2014, 17:12
  Otsi:

  Ava täpsem otsing