Investorite TOPi kiireimat tõusjat peibutavad kasiinod

14. aprill 2014, 00:00

Tänavuse Äripäeva Investorite TOPi suurima tõusu teinud Auto24 asutaja Elmo Sarapuu investeerib lisaks aktsiatele ka kinnisvarasse.

Tudengipõlves koos äripartneri Marko Miliusega menuka ­automüügiportaali käivitanud ja buumi ajal miljoniäri suure kasuga maha müünud Sarapuu on Tallinna börsi suhtes silmanähtavalt optimistlik. Ta on aastaga oma investeeringuid kohalike ettevõtete aktsiatesse suurendanud enam kui 445 000 ­euro võrra. Nii on ta pea 800 000­eurose koguinvesteeringuga rebinud mulluselt 46. kohalt tänavu 14. positsioonile.

Sarapuu sõnul on kogemus näidanud, et teiste riikide ettevõtete tegevusest on raskem aru saada, Eesti ettevõtted on enam-vähem arusaamiseks piisavalt väikesed. Samas on paljud kohalikud börsiettevõtted tema hinnangul üsna tugeva bilansiga, mis võimaldab neil oma tegevust laiendada või raha aktsionäridele tagastada. “Optimism tuleneb hinnatasemest, kasvuvõimalustest, bilanssidest, ettevõtete senisest tegevusest,” loetles ta.

Et Sarapuu soovib teha pigem pikaajalisi investeeringuid mõistlikul või odaval hinna­tasemel, ta lühiajalisi prognoose ja kokkuvõtteid Tallinna börsiindeksi kohta ei tee. Tulevikus plaanib ta väiksemaid investeeringuid müüa, sest nii kulub vähem aega aruannete lugemiseks.

Portfellis troonivad kasiino­aktsiad. Lõviosa ehk 501 884 ­eurot Sarapuu investeeringust seisab Olympicu aktsiates.

“OEG  on turuliider Balti riikides, tugeva bilansiga, väikeaktsionäre hästi kohtlev ja kasvuvõimalusi otsiv ning meie portfelli lisamise hetkel oli ta ka palju soodsama hinnaga kui praegu,” tunnistas Sarapuu, kes investeerib Tallinna börsile nii ise kui ka Marko Miliusega kahasse juhitud ettevõtte 24 Holding kaudu.

Ka Milius on suurema osa rahast paigutanud Olympicusse. Miliusega ei õnnestunud nädala jooksul rääkida.

Sarapuu sõnul vähendati ühisfirma investeeringuid Tallinna börsil, et vabastada raha teise projekti jaoks. “Mina eraisikuna leidsin raha ja suurendasin oma investeeringuid, aga minu teada Marko Milius eraisikuna Tallinna börsile ei investeeri,” selgitas ta. Tema sõnul on nad investeerinud ka üksikaktsiatesse Leedus, Rootsis ja Ida-Euroopas, kaugemad regioonid kajastuvad portfellis valdavalt Van­guardi indeksaktsiate kaudu.

Äriregistri andmetel on Sarapuu vähemalt kuue kinnisvaraga tegeleva ettevõtte juhatuses ning talle kuulub süsteemianalüüsi ja programmeerimisega tegelev ­Finaco Capital. Põhisisse­tulek tulebki tema sõnul just kinnisvaraärist.

Kümnend tagasi kohaliku internetiäri pioneerina Eesti äritaevasse sööstnud Sarapuu tunnistas, et ise positsioneeriks ta end praegu põhitegevusalalt hoopis laste kasvatamise valdkonda.

 

 

Tasub teada

 • Portfell

Elmo Sarapuu

Portfell 2014
791 345,22 eurot
Olympic 63,42%, Silvano 19,82%, Merko 4,78%, Tallinna Kaubamaja 4,55%, Järvevana 3,11%, Tallinna Vesi 2,37%, Nordecon 1,95%

Portfell 2013
346 328 eurot
Olympic 48%, Silvano 31%, Tallinna Kaubamaja 9%, Merko 5%, Tallinna Vesi 5%, Järvevana 2%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  13. April 2014, 18:48
  Otsi:

  Ava täpsem otsing