JPMorgan üllatas nõrga esimese kvartaliga

14. aprill 2014, 00:00

USA suurim pank JPMorgan avaldas reedel I kvartali nõrgad tulemused, mis näitavad, et probleeme võib olla ka teistel pankadel. JPMorgani puhaskasum vähenes aastaga 19%, kuna võlakirjade kauplemise ja hüpoteeklaenude väljastamise tulud vähenesid.

JPMorgan oli esimene Wall Streeti suurpank, kes tulemused avaldas. Sel nädalal avaldavad tulemused ka teised Wall Streeti pangad, ja neid peaks kimbutama samad mured, vahendas Bloomberg.

JPMorgan Chase’i puhaskasum vähenes aastaga 6,53 miljardilt dollarilt 5,27 miljardile ehk aktsia kohta 1,59 dollarilt 1,28 dollarile. Analüütikud ootasid 1,46dollarilist puhaskasumit aktsia kohta.

Veebruari lõpus rääkis JPMorgani 58aastane juhatuse esimees Jamie Dimon, et kauplemis­tulud on vähenenud 15%, kuid vaatamata kukkumisele tunneb ta end täiesti mugavalt.

“See kvartal oli raske kogu sektorile,” ütles CreditSighti panganduse vanemanalüütik Pri de Silva. “Ma ei ole JPMorgani pärast ülemäära mures,” lausus ta, “kui just viltu ei lähe midagi asjadest, mida me veel ei tea.” Väiksema aktiivsusega võlakirjaturu ja hüpoteeklaenude kahanenud tulukusega oli de Silva juba arvestanud.

Aktsiad kukuvad tulemuste eel. Põnev nädal toob huvitavaid uudiseid: kolmapäeval avaldavad majandustulemused Citigroup ja Bank of America, neljapäeval Goldman Sachs ja Morgan Stanley.

25. veebruaril teatas JPMorgan Chase, et tänavuseks puhaskasumiks võib kujuneda 27 miljardit dollarit ehk keskmiselt 6,8 miljardit dollarit kvartalis, kui õiguskulud taltuvad ja kõrgemad intressimäärad suurendavad marginaale. Pank teatas, et kvartalidividend tõstetakse 38 sendilt 40 sendile ning tagasi ostetakse 6,5 miljardi dollari eest aktsiaid.

Eelmisel neljapäeval tegi Nasdaq suurima päevase kukkumise (3,1%) alates 2011. aastast. Langust vedasid tehnoloogiaaktsiad, aga tulipunased olid ka pankade aktsiad. JPMorgan kukkus neljapäeval 3,2%, Bank of America 3%, Wells Fargo 2,8%, Citigroup 2% ja Morgan Stanley 3,2%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    13. April 2014, 18:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing