Vene reisihoiatused pole Eestit mõjutanud

Mari Mets 15. aprill 2014, 10:20

Venemaa soovitus oma kodanikele mitte reisida riikidesse, kellel on USAga kahepoolsed väljaandmislepingud, nende hulgas Eestisse, pole siinsete turismiettevõtjate sõnul idaturistide arvu vähendanud.

Möödunud nädala lõpul Venemaa välisministeeriumi kodulehel avaldatud teates, milles soovitati hoiduda reisimisest riikidesse, kes on lubanud USA nõudmisel neile kodanikke välja anda, seisis ka Eesti. Lisaks oli nimekirjas enamus Euroopa riike, kuid näiteks ka Vene turistide seas populaarsed Türgi ja Egiptus.

Eesti välisministeeriumi kinntusel pole Eestis mingeid Venemaa hoiatusest tulenevaid mõjusid seni täheldatud. Ka Euroopa Liit, sealhulgas Eesti, pole seadnud Vene kodanikele piiranguid Eestisse reisimiseks vajalike Schengeni viisade saamiseks.

Narva-Jõesuu Meresuu spaa müügijuht Irena Moor ütles, et 51 protsenti nende külastajatest on Vene turistid ning praegu pole küll näha, et keegi oma broneeringuid annulleeriks. Vene turistide kõrgaeg on tema sõnul alates maikuust just ees.

Tallinnas asuv Meriton Hotels pole samuti nende müügijuhi Annely Hendrikson-Aderi sõnul täheldanud broneeringute tavapärasest suuremat annulleerimist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. April 2014, 16:18

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing