Puhkepäev. Kevadpuhastus pööningul

17. aprill 2014, 00:00

Kui väljaanne, mida te praegu loete, oleks kodu- või naisteajakiri, oleks paslik kirjutada käesoleval perioodil kevadpuhastusest. Kodu- või naisteajakiri see paraku siiski pole, ent sellest teemast kirjutan ma ikka – aga natukene teises võtmes. Fookuses on kevadpuhastus, mille läbiviimisel ei ole abi mikrofiiberlapist või tolmuimejast, vaid hoopis pisukesest vabast ajast, puhkusest ja mõtlemisest.

Miks mitte teha kevadpuhastust oma mõtetes? Sest kõik, mis kahe kõrva vahele jääb, defineerib suuresti ära, kas elu on päikesepaisteline või äikese­vihmane. Ja, et kevad juba tärkamise ja uute alguste aeg on, millega ka peale kaamost rohkem päiksepaistet kaasneb, siis tundub lisaks tubade koristamisele igati paslik teha inventuur ka enda mõtetes.

Suurpuhastuse tegemiseks tasuks üle vaadata oma väärtused, uskumused, hoiakud ja mõtete virvarr – mis sellest kõigest väärib alles hoidmist ja mis vajab n-ö tööriistakastist välja praakimist. Mõelda tasuks, millised on väärtused ja asjad, mis edasi viivad, millised on pidurid, mis tagasi hoiavad, mida tasuks juurde õppida, mille tegemine lõpetada.

Endas inventuuri tehes leidsin, et peaksin lõpetama minevikus sobramise ja tulevikus elamise. Enam tahaksin õppida ja ka õpin siin-ja-praegu-olemist. Minevikus toimunuga pole rohkem midagi teha, kui see teadmiseks võtta ja sealsetest juhtumustest õppida. Oluline on asjadele punkt panna ja edasi liikuda.

Tulevikuga on sama lugu. Oma aega homsetes päevades või kuudes veetes, mõnikord õhulosse või illusioone ehitades jäävad märkamata igapäevased toredad hetked. See kõik ei tähenda, et mulle unistada või plaane teha ei meeldi. Meeldib küll. Aga plaanide realiseerumiseks tuleb midagi teha täna. Homsest unistamine neid täide ei vii.

Ka vajab kevadpuhastuse käigus mõtetelasust väljaviskamist pisiasjadele liigselt tähelepanu pööramine ning suurest kohusetundest mõnikord tööasjade olulisemaks pidamine oma hobidest ja plaanidest. Väikest kohendamist vajab taas ka päevaplaan. Head kevadpuhastust teilegi!

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    16. April 2014, 16:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing