Rikkad investorid ostavad aktsiaid

17. aprill 2014, 00:00

Värske uuringu järgi on eurotsooni rikkad investorid nõus rohkem raha aktsiatesse liigutama. Jõukad inimesed Hispaanias ja Kreekas on aktsiate tootluse suhtes rohkem optimistlikud kui aasta tagasi.

Umbes 75 protsenti eurotsooni erainvestoritest, kellel on varasid üle 20 miljoni euro, plaanivad oma investeerimisportfelli väärtpabereid juurde osta, selgus JPMorgani korraldatud uuringust.

70 protsenti Hispaania rikastest on optimistlikud aktsiate tootluse suhtes, Kreekas on optimistlikud 59 protsenti rikastest. Üle poole rikastest, keda küsitleti 15 Euroopa suuremas linnas, kavatsevad raha aktsiatesse panna. 18 protsenti vastanuist ei kavatse investeerida. “Paljud investorid on viimastel aastatel hoidnud suuri rahapositsioone ning jäänud ilma tugevast tootlusest, eriti aktsiates. Me arvame, et 2014 on järjekordne aasta, kui tasuks investeerida,” ütles ­JPMorgani erapanganduse peastrateeg César Pérez. JPMorgan küsitles 1000 investorit jaanuaris ja veebruaris.

Rikkad laenavad esemete tagatisel. Üha rohkem rikkaid investoreid on hakanud kasutama oma autosid, kunsti ja ehteid laenude tagatisena. Briti laenukontor Borro on alates 2008. aastast laenanud välja 70 miljonit naela. Borro laenab igasuguste esemete, nagu Bugatti autode, Warholi maalide või 9karaadiste teemantide tagatisel kuni 1,2 miljonit naela.

Borro tegevjuhi Paul Aitkeni sõnul on nad andnud laene ka lennukite, disainkottide ja ­antiiktoodete tagatisel. “Meie kliendid on rikkad vara, mitte sularaha poolest. Põhjuseid laenamiseks on mitu – maksta ootamatute väljaminekute eest, õppemakse või finantseerida oma äritegevust,” lisas Aitken.

Rikkaim investor on Warren Buffett. Ühe ­uuringu järgi kasvas eelmisel aastal Warren Buffetti varanduse väärtus päevas 37 miljoni dollari võrra. Eelmisel aastal suurenes Buffetti varanduse väärtus 46,4 miljardilt dollarilt 59,1 miljardile dollarile. See teeb 1,5 miljonit tunnis.

Maailma rikkaim inimene oli 72,6 miljardi dollariga Bill Gates.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    16. April 2014, 18:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing