Isegi Saksa aktsiaturul on huvitav ettevõte

23. aprill 2014, 00:00

Saksa väikese turuväärtusega börsiettevõte, Tallinnaski tooteid müüv Villeroy & Boch võiks pakkuda investeerimishuvilistele mõtet pilk peale visata.

Saksamaa nõude ja vannitoasisustuse tootja Villeroy & Boch teatas eile I kvartali 26,5% kasumi kasvust aastaga. Villeroy & Bochi müük kasvas Baltimaades I kvartalis. “Esimeses kvartalis genereerisime Balti riikides umbes 2 miljoni eurose käibe, mis kasvas aastaga 8%,” ütles ettevõtte investor- ja meediasuhete töötaja Sven Köpsel. “Suurem osa käibest tuli vannitoasisustuse müügist.”

Ettevõtte esimese kvartali puhaskasumiks kujunes 4,3 miljonit eurot. Käive kasvas 5 protsenti, 193 miljonile eurole. Saksamaal kasvas käive ligi 9 protsenti, 59 miljonile eurole ja välismaal 3,6 protsenti, 134 miljonile eurole.

Riskiks Venemaa. Lisaks Saksamaale on majandus kasvamas ka paljudes teistes euroala riikides, mis toetab eratarbimise kasvu. Hiinas ja mõnes teises arenevas majanduses toimus nõrgem areng. USAs mõjus majandusele negatiivselt ebatavaliselt külm ilm.

“Meil on hea meel selle aasta positiivse alguse üle,” ütles Villeroy & Bochi juhatuse esimees Frank Göring. “Eriti seetõttu, et mõlemad üksused on andnud panuse käibe kasvu nii Saksamaal kui ka mujal.” Tänavuseks aastaks ootab ettevõte jätkuvalt mõõdukat majanduskasvu, kuid Ukraina sündmuste areng on ettearvamatu ja võib anda põhjust muretsemiseks.

“Täiendavate majandussanktsioonide kehtestamine ELi ja USA poolt võib anda tagasilöögi meie käibele ja kasumile Venemaal ja ka üldisemalt Euroopas,” teatas Villeroy & Boch. “Me jääme oma aastaeesmärgi juurde kasvatada puhaskasumit 3–5%. Ootame, et tegevuskasum  kasvab keskmisest rohkem, st enam kui 5%.”

Aastaga 40% tõusnud aktsia on suhteliselt odavalt hinnatud – P/E on 12,6, dividenditootlus 3,7%. 318 miljoni eurose turuväärtusega kompanii aktsiat analüüsib vaid neli analüütikut, kellest kolm soovitab seda osta ja üks hoida. Aktsial on tõusuruumi hinnasihini 23,7%.

Eile maksis aktsia 11,325 eurot, aktsia hinnasiht on 14 eurot.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    22. April 2014, 18:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing