Kahjumis Postimees tahab Delfist mööda

Eliisa Matsalu 30. aprill 2014, 09:33

AS Postimees jäi mullu 136 000 euroga kahjumisse. Tänavuseks oodatakse pea poolemiljonilist kasumit ning möödumist turuliider Delfist.

Postimehe vastutava väljaandja Mart Luige sõnul oli ettevõte tegelikult umbes 400 000 euroga kasumis, kuid raamatupidamislikel põhjustel jäi lõpuks joone alla siiski miinus.

Nimelt viis Postimehe 136 000 euro suurusesse kahjumisse 2008. aastal ostetud ajaleht Den za Dnjom, mille väärtus 485 000 eurot kanti eelmisel aastal täielikult maha.

Postimehe käive aastal 2013 oli 13,75 miljonit eurot, mis on ülemöödunud aastast 0,4 protsenti väiksem. Reklaami müük vähenes 3,1 protsenti, samas tellimused suurenesid 0,7 protsenti. Trükitiraaž oli möödunud aastal 53 300 eksemplari, vähenedes aastaga umbes viis protsenti.

Möödunud aastal andis Postimees enamusosaluse OÜ-s Reisiguru tagasi väikeomanikele. Aastaga kasvatas postimees.ee keskkondade kuu kasutajate arv umbes seitsme protsendi võrra.

Aasta lõpus lõpetati tütarettevõtte OÜ Webplanet tegevuse, sel aastal likvideeritakse Webplanet täielikult. Luige sõnul lõpetati Webplaneti tegevus ära vaid juriidilises mõttes, sest tegevust ära ei kaotatud, vaid kanti Postimees ASi üle.

Tahab mööduda Delfist. Selle aasta eesmärgiks on Postimehel teenida vähemalt 470 000 euro suurune kasum, seda kulude kärpimise ja toodete optimeerimise abil. Ühendada kavatsetakse nädalaleht Den za Dnjom, venekeelne Postimees ja venekeelne online-väljaanne. Peale selle tahetakse edestada online-väljaannete praegust turuliidrit Delfit.

Luige sõnul ei ole Postimehe aasta eesmärk sugugi ületamatu, ka tänavu esimeste kuude käekäik lubab olla pigem optimistlik. „Seda kõike praegusest infost lähtudes. Kui seoses Ukrainaga toimuvad märkimisväärsed keskkonna halvenemised, siis on muidugi teine olukord,“ märkis Luik.

Postimehes töötas eelmine aasta 260 inimest, keskmiseks kuupalgaks oli 1257 eurot. Juhatuse liikmetele maksti tasusid 150 000 eurot, endisele juhatuse esimehele ja Postimehe vastutavale väljaandjale Anvar Samostile maksti töölt lahkumise kompensatsioon kuue kuu töötasu ulatuses.

Postimehe juhatus on üheliikmeline, praegune esimees on Mart Luik, kelle sõnul ei anna majandusaruandes olevad summad selget pilti, kui palju juhatuse liikmetele tasusid maksti, sest juhatuses on olnud palju muutusi. Oma tasusid Luik täpsustada ei tahtnud, tuues põhjuseks, et Eestis on tavaks jätta palganumber enda teada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    02. May 2014, 12:43
    Otsi:

    Ava täpsem otsing