Venemaa kaalub riikliku reitinguagentuuri loomist

Harry Tuul 22. aprill 2014, 09:05

Venemaa valitsus kaalub tõsiselt riikliku reitinguagentuuri loomist, kusjuures juba sel nädalal võib ettepaneku ametlikult tõstatada esimene asepeaminister Igor Šuvalov, kirjutas ajaleht Kommersant.

Lehe andmetel kavatsetakse koostöös alternatiivsete lääne partneritega luua rahvusvaheline reitinguagentuur, mis pakuks konkurentsi maailma suurele kolmikule – Moody’s, Fitch ja Standard & Poor's.

Kommersandi andmetel pidi vastav arutelu toimuna Šuvalovi eestvedamisel juba eelmisel reedel, kuid lükati edasi sellele nädalale. Aprilli alguses avaldas Šuvalov intervjuudes Forbes’ile ja Die Weltile arvamust, et juhtivad reitinguagentuurid „on lääne valitsuse mõju all ning on juba saanud signaale, et alandada Venemaa reitingut“.

Asepeaministri kommentaar järgnes märtsi lõpus Venemaad tabanud reitingulangusele kõigi kolme suure agentuuri poolt. Moody's, Fitch ja Standard & Poor's põhjendasid seda Venemaa majanduse nõrgenemisega seoses USA ja EL santsioonidega ning geopoliitiliste riskide kasvuga Ukraina kriisi taustal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. April 2014, 09:07

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing