Horizon tahab 200 miljonit investeerida

24. aprill 2014, 00:00

Tolaram Groupile kuuluv Kehras asuv jõupaberitootja Horizon Tselluloosi ja Paberi AS kavatseb järgneva seitsme aasta jooksul ettevõttesse investeerida 200 miljonit eurot.

Horizon Tselluloosi ja Paberi ASi nõukogu liikme Urmas Reimandi sõnu suurendab ettevõte 200 miljoni euro suuruse investeeringuga tootmismahu pea kolmekordseks. Kui praegu toodetakse aastas 70 000 tonni jõupaberit, siis investeeringute lõpuks, mitte hiljem kui seitsme aasta pärast, kasvab  tootmismaht üle 200 000 tonni. “Kasumist on veel vara rääkida, kuid loomulikult ootame investeeringutelt normaalset tasuvust,” märkis Reimand.

Koostootmisjaam tuleks kohe. Reimandi sõnul jagunevad investeeringud kolmeks. Esimesena tehakse algust uue koostootmisjaama ehitamisega, selle lepingule loodetakse alla kirjutada mais. Jaama maksumus jääb 20–30 miljoni euro vahemikku ja Reimandi sõnul käivitub selles töö hiljemalt kahe aasta pärast.

Suurim investeering on uue paberimasina soetamine senise kolme asemele. Uue masina hind on umbes 100 miljonit ­eurot. Peale selle kavatsetakse investeerida ka vanapaberi töötlemise liini.

Reimandi sõnul on ettevõttel investeeringuteks vajaminev omakapitali osa teenitud kasumina olemas, ülejäänu maksmiseks pöördutakse tõenäoliselt pankade poole. Reimandi sõnul palgatakse ka töölisi juurde, peamiselt vanapaberi töötlemise liini juurde. “Kuna kõik teised liinid on tootlikumad, siis oluliselt töötajate arvu suurendada ei kavatse,” märkis Reimand.

Kaup läheb Eestist välja. Horizon Tselluloos ja Paber ekspordib kogu kauba. “Näiteks tarbivad meie toodet pajud pakenditootjad, suur osa kaubast läheb tsemendikottide tootmiseks. Selliseid tootjaid Eestis ei ole,” märkis Reimand. Konkurendid on Põhja-Ameerikas, Skandinaavias, Kanadas ja Venemaal.

Eile kohtusid Tolaram Groupi esindajad Eestist, Singapurist, Indoneesiast, Nigeeriast, Ghanast ja Indiast peaministri Taavi Rõivasega. Reimandi sõnul oli eesmärk kohtuda uue peaministriga ja tutvustada talle ettevõtte eesmärke. Lisaks tutvustas Rõivas, millele kavatseb Eesti lähiajal keskenduda.

 

Mis on mis

  • Tolaram Group

Singapuri päritolu pere­ettevõtte äritegevus hõlmab digiteenuseid, logistikat, energeetikat, tarbekaupade tootmist, infrastruktuuriprojekte, paberi- ja tekstiilitööstust ning kinnisvara.
Omab ettevõtteid enam kui 20 Aasia, Aafrika, Euroopa ja Ameerika riigis.
Grupi Eesti tegevdirektoriks on Sonny Aswani.
Peale Horizon Tselluloosi ja Paber ASi ja selle tütarettevõtte Hoirzon Tisse kuuluvad Tolaram Groupile Eestis veel tekstiiliettevõte Qualitex ning tervisespordi ja vaba aja veetmise klubi Status Club.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. April 2014, 19:33

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing