Miks investorid ostavad kalleid võlakirju?

Raido Neemre 23. aprill 2014, 21:28

On üsna selge, et võlakirjad on üsna ebastabiilsed – tulu on üsna napp ning hinnad on tõenäoliselt ka edaspidi languses, kuid tulu otsivad investorid panustavad võlakirjadesse jätkuvalt raha.

“Inimesed on võlakirju ostnud juba mitu aastat ning riskivad üha enam, saamaks intressikasumeid, kuna Riigikassa intressid on languses,” sõnas Julius Baeri Aasia uuringute juht Mark Matthews, kelle sõnul liiguvad võlakirja intressikasumid nende hindade suhtes pöördvõrdeliselt.

“Seoses Föderaalreservi võlakirjaostu programmi kärpimisega ning väljavaadetega, mille kohaselt järgmisel aastal ootab ees maksutõus, pöördub viimasel viiel aastal nähtud hinnatõus taas languseks,” sõnas Matthews.

See aga ei ole investoreid peatanud. Sellel aastal on võlakirjafondidesse voolanud juba 56,69 miljardit dollarit; võrdluseks on aktsiatesse voolanud 44,06 miljardit dollarit, selgub Jefferies andmetest.

"Valitsuse võlakirjadest saadav tulu on dramaatiliselt kahanenud. Me ei ole rekordtasemel, kuid me ei ole sellest ka kaugel,” sõnas Kapstream Capitali tegevjuht Steve Goldman.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. April 2014, 21:28
Otsi:

Ava täpsem otsing