Armin Karu poeg astub väärismetallide ärisse

25. aprill 2014, 00:00

Kasiinoärimehe Armin Karu poeg Erik Karu ja Bert-Ken Raud­berg lõid väärismetallide otsemüügi ettevõtte Smart ­Metal Invest (SMI).

Raudberg märkis, et tema ja Erik Karu olid koolikaaslased EBSis ning nad on ka varem ühist äri ajanud. “Nähes väärismetallide omamise olulisuses üha kasvavat rolli, otsustasimegi asutada ettevõtte,” kommenteeris Raudberg. Ettevalmistused SMI lansseerimiseks kestsid pea poolteist aastat.

SMI on frantsiisipõhine ärimudel. Isik, kes on ostnud SMI esindusõiguse, saab võimaluse ja õiguse kasutada loodud süsteemi, mis hoolitseb tooteportfelli, logistika, turundusmaterjalide, ettevõtte üldise arendamise ja muu eest.

Hinnaliste metallide puhul on tegemist pigem suletud valdkonnaga. Raudberg nentis, et  SMI kasutab otsemüügi meetodit just seetõttu, et väärismetallide puhul on tegemist tootega, millest suur osa inimesi ei tea eriti midagi. Ka ei räägita praegu koolis väärismetallidest rohkem kui keemilisest elemendist põhikooli keemiatunnis. Raud­berg rõhutas, et just seetõttu annab SMI võimaluse inimesel rohkem infot väärismetallide kohta saada.

Raudberg kinnitas, et tahetakse suurelt ette võtta. Esimene turg on Eesti, kust soovitakse edasi laieneda Lätti-Leetu, Skandinaaviasse ja mujale Euroopasse. Pikemas perspektiivis on plaan liikuda ida suunas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. April 2014, 19:40
Otsi:

Ava täpsem otsing