Karu poeg astub väärismetalliärisse

Marta Jaakson 24. aprill 2014, 09:21

Kasiinoärimehe Armin Karu poeg Erik Karu ja Bert-Ken Raudberg lõid väärismetallide otsemüügi ettevõte Smart Metal Invest.

Raudberg märkis, et Erik Karuga oldi EBS-s koolikaaslased ning nad on ka varem ühist äri ajanud. „Nähes väärismetallide omamise olulisuses üha kasvavat rolli, otsustasimegi asutada ettevõtte,“ kommenteeris Raudberg. Ettevalmistused SMI lansseerimiseks kestsid pea poolteist aastat.

SMI on frantsiisipõhine ärimudel. Isik, kes on ostnud SMI esindusõiguse, saab võimaluse ja õiguse kasutada loodud süsteemi, mis hoolitseb tooteportfelli, logistika, turundusmaterjalide, ettevõtte üldise arendamise ja muu eest.

Hinnaliste metallide puhul on tegemist pigem suletud valdkonnaga. Raudberg nentis, et  SMI kasutab otsemüügi meetodit just seetõttu, et väärismetallide puhul on tegemist tootega, millest suur osa inimesi ei tea eriti midagi. Ka ei räägita tänases haridussüsteemis väärismetallidest rohkem, kui keemilisest elemendist põhikooli keemiatunnis. Raudberg rõhutas, et just seetõttu annab SMI võimaluse inimesel SMI-st ka rohkem infot väärismetallide kohta saada.

Raudberg kinnitas, et visioon on tegutseda globaalselt. Esimene turg on Eesti, kust soovitakse edasi laieneda Baltikumi, Skandinaaviasse ja Euroopasse. Pikemas perspektiivis on plaan liikuda pigem ida suunas, ent see oleneb, millises suunas liigub majandus konkreetsetes riikides.

Raudberg märkis, et SMI ei kasuta klassikalist jaemüügi turustuse meetodit, vaid kasutab otsemüügi strateegiat müües tooteid otse veebist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. April 2014, 14:14
Otsi:

Ava täpsem otsing