Aas kritiseeris Palo riiklike üürimajade rajamise ideed

Harry Tuul 24. aprill 2014, 14:50

Värske majandusminister Urve Palo (SDE) ideele ehitada riiklikke üürimaju kritiseeris valitsuspartner ja riigikogu majanduskomisjoni liige Arto Aas (RE).

17.aprilli Postimehele antud intervjuus ütles majandus- ja taristuministr Urve Palo, et Eestis tuleks asuda rajama riiklikke üürikortereid, et turgutada üüriturgu. Tema hinnangul tuleks luua uus üüriturg, kus oleksid „täiesti korralikud majad, mis kuuluksid kasvõi osaliselt riigile ja oleksid sellevõrra odavamad“.

Arto Aas oponeerib, et riigile kuulumine ei tee iseenesest ühtegi maja ega üüripinda odavamaks ning tegemist on väga kuluka sotsiaaltoetusega, mis ei pruugi jõuda kõige suuremate hädavajajateni. "Kõrged kinnisvara- ja üürihinnad on peamiselt Tallinna probleem (mujal napi üürilisi, mitte üüripindu). Samas on pealinnas ka kõige kõrgem elatustase ning toimiv kinnisvara- ja tööturg," tõis Aas kolmanda põhjuse oma blogis.

"Liberaalina eelistan turukorraldust, mis baseerub nõudluse ja pakkumise vabal suhtel. Riigi ülesanne peaks piirduma turutõrgete eemaldamise ja vaba konkurentsi tagamisega. Kas sellega on täna eluasemeturul probleeme? Minu teada mitte," lisas Aas.

Tema hinnangul peab riik eelkõige suunama oma vahendid avalike objektide ja taristu rajamisele, et luua sobilik keskkond ettevõtluseks ja elamuarendusteks. "Kortermajade rajamisega saab meil erasektor ise suurepäraselt hakkama. Aga kindlasti saavad riik ja omavalitsused kiirendada maade andmist tsiviilkäibesse ja lihtsustada planeeringutega seotud protsesse (soodustada pakkumist)," lõpetas Aas.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. April 2014, 09:39
Otsi:

Ava täpsem otsing