Reinaas: korteri ost on kui idamaades naisevõtt

Kaisa Gabral 24. aprill 2014, 14:54

Eesti Kinnisvarafirmade Liidu kinnisvarakonverentsil märkis Zavod BBDO reklaamiagentuuri loovjuht Marek Reinaas, et korteri paberil müümist võib võrrelda idamaades naisevõtuga.

„Korteri ost on veidi nagu idamaades naisevõtt. Sa ei tea, mis tulemas on, või millega täpselt tegemist on. Pruudi isa ja vend kirjeldavad seda sulle, mõõgad vööl,“ rääkis Reinaas naerdes.

Uus Maa kinnisvarabüroo turundusjuht Kaie Kass Agcay lisas, et korteri paberil müümiseks peab olema projektil hea asukoht. „Paberil müük sõltub asukohast. Kalamaja aitab uut arendust juba ise müüa, kuid kui rääkida uuest asumist Mustamäe ja Õismäe vahel, siis sellisele kohale uue toreda narratiivi loomine ja selle jutustamine potentsiaalsetele ostjatele – see on pikk protsess,“ rääkis Agcay.

Tema hinnangul on oluline ka see, et potentsiaalne ostja peaks võimalikult vähe oma tuttavate ja sõprade küsimustele vastates otsima põhjendusi, miks ta just selle korteri ostis. „Kui te teete selgitustöö korralikult ja mida vähem peab ostja oma ostu põhjendama, seda paremini läheb müük,“ rääkis Agcay.

Rääkides välismaistest ostjatest, möönis Agcay, et näiteks soomlasele on väga oluline isiklik kontakt. „Soomlaste ja Soome rikka puhul on oluliseks isiklik kontakt ja usaldus - kui ta juba ühe korra ostab, siis ostab ka teine kord,“ lisas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. April 2014, 09:39
    Otsi:

    Ava täpsem otsing