Börs: Nasdaqilt kahe nädala suurim langus

Fredy-Edwin Esse, California 25. aprill 2014, 23:15

Investorid muretsevad, et USA firmade kasumite kasv ei ole piisav õigustamaks praeguseid valuatsioone ja see saatis Nasdaqi komposiitindeksi täna kahe nädala suurimasse langusse.

Tänane suurim tegija on Amazon, kelle aktsia kukkus üle 9% pärast eile õhtul avalikustatud majandustulemusi. Amazoni kasumid on alati olnud piitspeenikesed ning tegevuskahjumi prognoosimine käesolevaks kvartaliks investoritele ei meeldinud.

"Suurepärased tulemused osadelt suurtelt tehnoloogiafirmadelt pole olnud piisav, et vaigistada muresid," kommenteeris Bloombergile Frost Investment Advisors president Tom Stringfellow. "Vene väed on koondumas Ukraina piiri äärde, millest piisab, et muuta närviliseks ükskõik kelle, kes Euroopas äri ajab. Lisaks me muutusime tundlikuks liiga paljude järjestikuste tõusupäevade suhtes ning lõpuks peab kuskilt ka järele andma."

Kuigi Amazoni tulemused ja mure Venemaa tegude pärast Ukrainas olid peamised tegurid täna, siis tänanegi langus jagas palju ühisjooni varem sel kuul aset leidnud müügilainetega.

Suurimad kannatajad olid taas tehnoloogiasektori aktsiad, mis viieaastase pullituru jooksul on olnud suured rallijad. Nii kukkus näiteks Facebook 5% ning Netflix 6,3%. Lisaks kukkus Nasdaq 100 kaks korda rohkem kui S&P 500, jätkates sama mustrit, mis on esinenud peaaegu kõigil kordadel, kui turud see kuu on miinuses olnud.

Pandora teatas neljapäeva õhtul oodatust parematest numbritest, kuid investorid keskendusid teise kvartali prognoosile, mis näeb ette nullkasumit kuni 3 senti aktsia kohta. Analüütikud ootasid aga 5 senti aktsia kohta ning selle tulemusel kaotas Pandora aktsia täna 16,6%, kukkudes 23,51 dollarini.

Tulemuste hooaeg on täiel hool käimas ning praeguseks on tulemustest teatanud 239 S&P 500 firmat. Neist firmadest 75% on löönud analüütikute kasumiprognoose ning 53% on suutnud näidata oodatust paremat käivet.

Päeva lõpuks oli Nasdaq suurim kaotaja, kukkudes 1,75% ja sulgudes 4075,56 punkti peal. Tegu oli indeksi jaoks viimase kahe nädala suurima langusega. S&P 500 indeks langes täna 0,81% ja läks nädalavahetusele 1863,42 punkti peal. Dow Jonesi tööstuskeskmine kaotas 0,85%, sulgudes 16 361,78 punkti juures.

Kuld tõusis täna jällegi üle 1300 dollari piiri. Väärismetalli juunikuise tellimuse futuuri hind New Yorgi kaubabörsi Comexi harus kallines 0,85%, tõustes 1301,50 dollarini untsist. Barrel naftat odavnes samal ajal 1,29% ning maksis 100,63 dollarit. Euro jäi dollari vastu täna samale tasemele, minnes nädalavahetusele 1,3833 dollari peal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. April 2014, 23:15
Otsi:

Ava täpsem otsing