Lainetav pusleparkett köidab pilku

Signe Sillasoo, Elen Luht 25. aprill 2014, 09:22

Eesti firmade Bolefloor ja Snakefloor põrandalauad muudavad põrandad kurviliseks.

Sirgete põrandalaudade asemel kasutatakse parkettide valmistamiseks laudu, mis on kõverad, järgides puu looduslikku kasvukuju, kirjutab 25. aprillil ilmuv Äripäeva ajakiri Sisustaja.

„Lauad valitakse soovijale disaineri ja arvutiprogrammi koostöös, mis välistab kahe ühesuguse põranda valmistamise,“ rääkis parketi unikaalsusest müügispetsialist Rainer Mälk firmast Linnusilm OÜ, mis on ühtlasi ka Bolefloori põrandate edasimüüja. Sama kehtib ka firma Snakefloor põrandate kohta. Lisaks n-ö usjatele puu kasvukuju jälgivatele põrandalaudadele on Snakefloori valikus aga veel ka mosaiiksed ja lainelised lauad.

Igale maitsele oma. Enne sellise põranda paigaldamist tasuks läbi mõelda tubade planeering ja geomeetria ehk kas mõnes ruumis on nurki või kaari, millega tuleks arvestada. Samuti, millist puitu eelistatakse ja millisele põrandale seda soovitakse panna - kas parkett tuleb otse betoonile või raamidele, kas tuppa või välitingimustesse, kas seal on küte või mitte. "Tehas toodab nii massiivlaudu kui ka mitmekihilisi parkette, seega ei ole põrandakütte olemasolu probleemiks," täpsustas Mälk.


Firma Snakefloor juhataja Karl Loorensi sõnul tuleb nende tooraine enamasti Saksamaalt. Projektipõhist põrandalauda valmistatakse peamiselt tammest, kuid tellida saab ka laudu pähklist, saarest, vahtrast, kirsist või jalakast. "Välitingimustesse pakume ka Siberi lehist terrassina," lisas Loorens ja toonitas, et teised pole lihtsalt välitingimustesse väga sobivad.

Paigaldus on täppistöö. Et kõik lauad tahavad puslekombel kokku sobitamist, siis võtab sellise põranda paigaldamine tavalisest mõnevõrra kauem aega, Loorensi sõnul mõnel juhul kuni nädal. "Kõik ruumid mõõdetakse eraldi üle ning koostatakse vastav projekt, mille järgi valitakse igasse ruumi vastavad lauad. Mõõdistamine on kõige aluseks ning peab olema tehtud täpselt," selgitas Mälk ja soovitas paigaldada lauad lausliimituna aluspõrandale, kasutades selleks kvaliteetseid paigaldusmaterjale. "Kuna põrandalaud on üpriski kallis, siis ei ole mõtet riskida paigalduskvaliteediga," rõhutas ta.
Bolefloor tammest põrandalaudade hinnaklass algab 120 eurot/m2 (ilma käibemaksuta). "Teiste puitude hinnaklass jääb 150-200 euro vahele," sõnas Mälk. Snakefloori laudade hinnad jäävad vahemikku 65-270 eurot/m2. Tellimisaeg sõltub konkreetsest projektist, puuliigist ja põrandapinna suurusest - orienteeruvalt jääb tootmisaeg 4-8 nädala vahele.

25. aprillil ilmuv Äripäeva ajakiri Sisustaja kirjutab lisaks põnevale parketile, kuidas teha ise vintage-hõngulise kangasjuhtmega valgustit, mis tegevustega on hõivatud Eesti Litograafiakeskuse juht Jaak Visnap ning heidab pilgu põnevatele disainiideedele nii Eestist kui ka mujalt maailmast.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. April 2014, 09:22
    Otsi:

    Ava täpsem otsing