Reklaamimaks sisaldab vastuolu

28. aprill 2014, 00:00

Riigikogu põhiseaduskomisjon arutas Soraineni advokaadibüroo kriitikat reklaamimaksu kohta ja jõudis sarnaselt advokaatidega järeldusele, et maks on põhiseadusega vastuolus.

Erinevalt advokaatidest leidis aga komisjon, et olukorra lahendus ei pea olema maksu kaotamine.

Põhiseaduskomisjon arutas reklaamimaksu küsimust rahanduskomisjoni palvel 22. aprillil ja leidis, et kehtiv reklaamimaksu regulatsioon kohalike maksude seaduses ei pruugi arvestada kujunenud riigikohtu praktikaga põhiseaduse tõlgendamisel, sest reklaamimaksu regulatsioon ei sätesta kõiki maksukohustuse olulisi elemente.

Reklaamimaksu määr ja tasumise tähtaeg, kuid ka täpne maksu tasumise kord, ei ole kindlaks määratud seaduse tasemel õigusaktiga.

Põhiseaduskomisjon leidis, et põhiseadusega ei ole kohalike maksude seadus kooskõlas eelkõige osas, milles see ei sätesta reklaamimaksu tasumise määra või arvestamise aluseid, samuti ka maksudeklaratsiooni vormi ja esitamise kuupäeva ning maksu tasumise tähtaega ja maksustamisele kuuluvate kuulutuste ja reklaami loetelu ehk maksu objekti.

Reklaamimaksu vastuolu põhiseadusega on komisjoni hinnangul võimalik kõrvaldada ka nii, et reklaamimaksu kohustuse täitmiseks vajalikud elemendid sätestatakse kohalike maksude seaduses või muus seaduses.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. April 2014, 18:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing