Saku Suurhall taas Marcel Vichmanni käes

28. aprill 2014, 00:00

ASi Rocca al Mare Suurhall uus omanik on Best Idea OÜ, mille omanik on Marcel Vichmann, kellel oli ka varem Saku Suurhallis enamusosalus.

Eelmisel kuul müüs Tallinna kohtutäitur Elin Vilippus ASile Rocca al Mare Suurhall kuuluva kinnistu enampakkumise korras alghinnaga 50 000 eurot tagasi vanale omanikule Marcel Vichmannile. Pakkumisel osaleski vaid üks pakkuja, Vichmannile kuuluv Best Idea OÜ.

Kohtutäitur pani Saku Suurhalli müüki pea 600 000 euro suuruse nõude rahuldamiseks. Suurhalli kinnistule on seatud hüpoteek 5,18 miljoni euro ulatuses Go Groupi kasuks ning sisuliselt on tegemist omanike laenude restruktureerimisega.

Best Idea OÜ hakkab Suurhallis tegutsema ka operaatorina.

Rahandusministeeriumi pressiesindaja Kristina Haavala selgitas, et täitemenetluse käigus läheb ASi Rocca al Mare Suurhalli vara sisuliselt suuromaniku (Pivotal OÜ, kelle omanik on Marcel Vichmann)  võetud laenude katteks.

“Riik ei oleks selle järel enam halli omava äriühingu omanike hulgas. Riigil ei ole avalikust huvist lähtuvalt ka vajadust säilitada osalust Rocca al Mare Suurhallis,” ütles Haavala.

Tallinna linnalt ei õnnestunud reedel kommentaari saada, ent varem on linnapea Edgar Savisaar öelnud, et linn teeb Saku Suurhalli puudutavas ühise otsuse ning kui riik paneb Saku Suurhalli raha täiendavalt sisse, siis teeb seda ka Tallinna linn.

Graafik on tihe. ASi Rocca al Mare Suurhall juhatuse liige Tarmo Hõbe ütles, et igapäevategevus operaatori vahetusega ei muutu ning ürituste kalendrit vaadates on järgmise aasta alguseni graafik tihedalt üritusi täis.

Ettevõtte 2012. aasta majandusaasta aruande järgi on firma käive 7,75 miljonit eurot ja kahjum 2,97 miljonit eurot. Hõbe kinnitas, et uus operaator alustab puhtalt lehelt. “Ühtegi laenukohustust, võlga ja vana taaka kaasa ei tule. Kahjum on seotud omanike võlgade ja tagasimaksmistega,” ütles Hõbe.

Äriregistri järgi on praeguse seisuga Saku Suurhalli omanik Best Idea OÜ, mille omanik on Marcel Vichmann. Tallinna linn ja rahandusministeerium lahkusid omanikeringist restruktureerimise käigus.

Äripäeval ei õnnestunud Marcel Vichmanni kommentaari saamiseks tabada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. April 2014, 19:27
    Otsi:

    Ava täpsem otsing