Panasonicule paistab tunneli otsas valgus

29. aprill 2014, 00:00

Jaapani elektroonikagigant Panasonic teatas, et teenis ümberkorralduste tõttu esimese majandusaasta kasumi kolme aasta jooksul. Suurte kahjumitega maadelnud firmale on see valgus tunneli lõpus.

Märtsis lõppenud majandusaasta puhas­kasumiks sai Panasonic 120,44 miljardit jeeni (850 miljonit eurot). Aasta varem oli kahjum 754,25 miljardit jeeni. Käive suurenes 7,30 triljonilt 7,74 triljonile jeenile.

Lisaks ümberkorraldustele tõi Panasonic tulemuste paranemise põhjuseks ka nõrgemat jeeni.

Viimase kahe majandusaastaga kokku oli ­Panasonicu kahjum 11 miljardit eurot. Lisaks ­Panasonicule on viimastel aastatel suurtes kahjumites sipelnud ka Sony ja Sharp ning seda eelkõige televiisoriüksuste nõrkade tulemuste pärast.

“Vaatamata mõningasele aeglustumisele ­Indias jätkab maailmamajandus taastumist ja seda veavad Euroopa, aktsiaturgude tõus ja tarbijakulutuste kasv Ameerika Ühendriikides,” teatas ettevõte majandusaruandes.

Kaasa on aidanud ka jeeni nõrgenemine ja tarbijakulutuste elavnemine enne Jaapani käibemaksu tõusu 1. aprillil. “Ettevõte keskendub eelkõige kasumlikkusele, mitte müügimahtude suurendamisele,” lisas Panasonic.

Panasonic pole ainuke raskustes Jaapani suurkontsern. Samuti teatas Panasonic, et loobub nutitelefonide turust ja peatab plasmatelerite ekraanide tootmise. Lisaks Panasonicule on sellelt turult väljunud ka Hitachi ning Pioneer.

“Panasonic on saanud kasu nõrgast jeenist, kuid taastumisel on olulist rolli mänginud restruktureerimine,” ütles Bloombergile Tokyos asuva investeerimisfirma Ichiyoshi Investment ­Management analüütik Mitsushige Akino.

Panasonic on üks neid suurfirmasid, mille kuldaeg oli 1990ndatel kassettide ajastul. Turg on muutunud, kuid elektroonikatootja pole suutnud nii kiiresti ajaga kaasas käia, kui seda üldine trend on. Käesoleva majandusaasta puhaskasumiks prognoosib ettevõte 140 miljardit ­jeeni (umbes 1 mld eurot).

Loodame, et Panasonicule paistab tunneli lõpus ikka valgus, mitte vastu tulev rong.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. April 2014, 19:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing