Ühistupangast ei saa elulooma

29. aprill 2014, 00:00

Ei ole kindel, kas Tallinna ühistupanga loojad saavad aru, mida tähendab nüüdisaegse funktsionaalsusega internetipanganduse teenuste arendamine, ärikeskkonnas usaldusväärsuse saavutamine ning kapitali- ja likviidsusnõuete täitmine.

Pangandusturul domineerivatele tugevatele Skandinaavia pankadele on keeruline arvestatavat konkurentsi pakkuda. Odavaima pangateenuse lubajad peavad arvestama, et sula­raha käitlemine ja panga harukontorite ülevalpidamine on kulukas ning et kõrgete hoiuse­intresside maksmiseks hoiustajatele on vaja väljaantavatelt laenudelt teenida kõrgemaid marginaale, kui seda suudavad tugevad Skandinaavia finantsgrupid.

Jääb marginaalseks. Isegi kui jõutakse asutamiseni ja leitakse 50 asutajat ning 5 miljonit eurot miinimumkapitali, jääb loodav moodustis marginaalseks tegijaks pangandusturul. Maksimum, mida ehk saavutatakse, on mõne üksiku omavalitsuse ja sellele kuuluva äriühingu, mõne eraisiku, korteri­ühistu ja linnavalitsuse tellimustele tugineva äriühingu kaasamine. Turuosa jääb parimal juhul suurusjärgus võrreldavaks praeguste hoiu-laenuühistute turuosaga. Turul domineerivate pankade pakutavate teenustega võrreldavate teenuste valiku pakkumine on ebareaalne. Loodav ühistu ei suuda iialgi pakkuda ratsionaalset ja majanduslikult põhjendatud argumenti, et praeguste pankade olemasolevad kliendid hakkaksid neile üle tulema.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. April 2014, 18:51
Otsi:

Ava täpsem otsing