Puhkepäev. Loojate värvikirev elu

02. mai 2014, 00:00

Dokumentaalfilmide sarja Kumu Dokumentaal maikuised filmid keskenduvad loojate elulugudele ja loomeprotsessile – kavas on linateosed, mille keskmes fotograaf, mitmed muusikud ja kunstnikud.

Dokumentaal

 • Kumu Dokumentaal

Igal kolmapäeval Tallinnas Kumu kunstimuuseumis. Filmid on inglise keeles.
Piletid: tasuta
kumu.poff.ee

 

Kava

“Edward Hopper” (2007, USA), “Roy Lichtenstein graafikuna” (1994, USA), “Willem de Kooning. Maalid” (1994, USA)
7. mai kl 18
Lühifilmist koosnev programm pakub ülevaate kolmest kunstnikust. Esimese keskmes on erakliku hoiakuga realistlik kunstnik Hopper, kes on olnud ka akvarellist ja graafik. Näha saab tema maastikuvaateid ja tavapäraseid keskkondi nagu kohvikut, tänavat või tuba kujutavaid töid. “Roy Lichtenstein graafikuna” annab ülevaate Ameerika popkunsti suurkuju loometööst mitmekümne aasta vältel ning “Willem de Kooning. Maalid” abstraktse ekspressionismi esindaja elust ja tööst. Pärast filme näidatakse veel Poola dokumentaalseid lühifilme.

“Vivian Maieri avastamine” (2013, USA)
14. mai kl 18
New Yorgis sündinud Vivian Maierist (1926–2009) on tänaseks saanud üks tuntumaid Ameerika tänavafotograafe. Pärast oma Euroopa-reise naasis ta 1951. aastal New Yorki ning kolis 1956. aastal Chicagosse. Ligi 40 aastat lapsehoidjana töötanud Maier hoidis oma fotograafiahuvi kiivalt saladuses. Andekus tuli ilmsiks 2007. aastal, mil rendikulude katteks müüdi oksjonil salapärased negatiividest pungil lukustatud kastid.

“Aafrika taeva all” (2012, USA)
21. mai kl 18
Aastal 2011 möödus 25 aastat Paul Simoni kuulsast hittalbumist “Graceland”, mis nihutas mitmeski mõttes muusikalisi piire. Mainekas dokumentalist Joe Berlinger näitab Simoni ja tema taustabändi emotsionaalset taaskohtumist plaadi sünnikodus Johannesburgis, kus anti ka võimas juubelikontsert. Sõna saavad mitmed nimekad lauljad ja pillimehed, mh Paul McCartney, David Byrne ja Quincy Jones, kes räägivad “Gracelandi” muusikalisest pärandist ja selle panusest apartheidliku režiimi kukutamisel.

“Mõtteliinid” (2012, Austria)
28. mai Kell 18.00
Film viib suurlinna alla, otse keset kosmopoliitsete metroojaamade elu. Olgu Viinis või Moskvas, New Yorgis või Hongkongis – kõigis neis pulbitseb eripärane ja värvikas allilmaelu. See on põnev muusikaline retk kohtadesse, mis väärivad avastamist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  01. May 2014, 14:57
  Otsi:

  Ava täpsem otsing