Jõhvis oli happereostus

1321-aripaev 02. mai 2014, 11:14

Täna hommikul läks ASi Maag Piimatööstus piiraia taga ümber lämmastikhappekonteiner ning katkisest mahutist voolas välja hapet.

Häirekeskus sai kell 8.30 teate, et Jõhvi linnas Linda tänaval asuva AS Maag Piimatööstuse piiraia taga on ümber läinud 1000-liitrine lämmastikhappekonteiner ja katki läinud mahutist voolab välja hape.

Sündmuskohale saadeti Jõhvi, Kohtla-Järve ja Sillamäe päästekomando päästemeeskonnad, Jõhvi operatiivkorrapidaja, regiooni vastutav korrapidaja, erikeemia talitus, kaks kiirabibrigaadi. Politsei tegeleb liikluse ümbersuunamisega.

Päästjad on sisse piiranud ohutsooni, alustanud aine neutraliseerimisega ning katkisest mahutist aine ümberpumpamisega, teatas Ida päästekeskus.

Keskuse teatel on ettevõtte töötajad evakueeritud ning kannatanuid ei ole. Samuti ei ole reostusohtu väljaspool ettevõtte territooriumi.

Maag Piimatööstus teatas, et ettevõtte töö ei ole õnnetusega seoses häiritud, tehas töötab ning kedagi evakueeritud ei ole.

Eesti Post teatas, et happereostus häirib ka nende Jõhvi kandekeskuse tööd: kuna ettevõtte kohalik kandekeskus asub happereostuse piirkonnas, viibivad pensionikanded, pakivedu ja postivahetused postkontoritega. Töö jätkub kohe, kui reostus on likvideeritud ning päästeamet selleks loa annab, lisas Eesti Post.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    02. May 2014, 12:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing