Millised on Aafrika investeerimisvõimalused?

Raido Neemre 02. mai 2014, 22:12

“Aafrikal on korruptsiooni osas halb maine, kuid fakt on see, et sellel kontinendil on palju investeerimisvõimalusi,” sõnas Aafrika rikkaim mees CNBCle.

“Peaaegu iga riik vaatab Aafrika poole, kuna seal toimub nii mõndagi,” sõnas Dangote Groupi juhatuse esimees ja tegevjuht Aliko Dangote. “Investeeringute kasum on keskmiselt 30% ning see on ka põhjus, miks inimesed teenivad üsna palju raha.”

“General Electric näiteks on 2014. aasta esimeses kvartalis investeerinud rohkem kui 2011. aastal,” tõi ta välja. 

“Kasvava rahvastikuga mandril on infrastruktuur üks selliseid alasid, mis on täis võimalusi. Teine on kaevandamine,” sõnas ta.

Kuigi ta nõustus, et korruptsioon on Aafrikas probleem, märkis ta, et veelgi suurem takitus on korruptsiooni ja üleüldise ärikeskkonna mittemõistmine.

“Peaaegu igas maailma riigis esineb korruptsiooni. Meie ainus võimalus on omada tugevaid istitutsioone, mis sellega võitlevad,” märkis ta.

“Ma arvan, et enamus meie valitsusi on püüdnud korruptsiooni peatada ja ma usun, et kui selle nimel pidevalt töötada, siis ühel hetkel oleme me korruptsioonist vabad.

Miljardär jõudis CNBC viimase 25 aasta 25 kõige mõjukama ärijuhi edetabelis 23. kohale. Bloombergi hinnangul on tema varanduse väärtuseks 24,5 miljardit dollarit.

Dangote alustas 1977. aastal väikese toiduaine äriga, mille ta pani püsti onult laenatud 3000 dollariga. Peale seda laiendas ta oma äri toorainete impordile ja ehitas üles Aafrika kaubaimpeeriumi. Äri keskmes on Dangote Cement, Aafrika suurim tsemenditootja, mille turuväärtus on 24 miljardit dollarit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. May 2014, 22:12
Otsi:

Ava täpsem otsing