Subway eemaldab moslemite survel singi peaaegu 200 müügikohas

Raido Neemre 02. mai 2014, 21:32

Kiirtoidu hiiglane Subway on eemaldanud singi ja peekoni peaaegu 200 müügikohast ning pakub selle asemel halal liha, tulles sellega vastu oma moslemitest klientidele.

Ettevõte on kinnitanud, et nende 185 poes kasutatakse sealiha asemel kalkunisinki ja kalkuni viile ning kogu liha valmistatakse halal reeglite kohaselt.

Araabiakeeles tähendab sõna halal “lubatud” või “seaduslik” ning see defineerib kõike, mis on Koraani järgi lubatud või seaduslik. Tihtipeale kasutatakse seda sõna söögist, eriti lihast, rääkides, kui toit on valmistatud vastavalt moslemite põhimõtetele ja tehnikatele.

Moslemitel on mitte-halal liha ja sealiha söömine keelatud.

Paljud loomakaitse organisatsioonid peavad halal hukkamist aga loomade piinamiseks. Suurbritannias on loomade hukkamine neid eelnevalt uinutamata kuritegu, kuid seadus annab moslemitest ja juutidest lihatootjatele religioonist tulenevad eriõigused.

Subway pressiesindaja sõnas, et Subway keti kasvav populaarsus erinevate multikuluursete polulatsioonide hulgas Suurbrirannias ja Iirimaal tähendab seda, et me peame arvestama erinevate religioossete kogukondadega.

“2007. aastal võtsime vastu programmi kindlustamaks, et me võtame arvesse demograafiat, kui me kaalume uute poodide avamist. Me püüame igas asukohas tulla vastu klientide nõudmistele ja soovidele.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. May 2014, 08:22
Otsi:

Ava täpsem otsing