IMF hoiatab eurotsooni võlakirjaturu eest

Raido Neemre 05. mai 2014, 20:17

IMFi tippametnik on hoiatanud eurotsooni võlakirjaturu ralli eest, mis tema sõnul lõppeb suure pettumusega. Investorid laenavad valitsustele praegu intressitasemetega, mis eeldavad, et regiooni majandus on peagi täielikult taastunud.

Investorite optimism Euroopa suhtes on tõusnud tänu märkidele, et regiooni majandus, mis viis eurotsooni kokkukukkumise äärele, on peale finantskriisi taas tõusuteel.

Optimismi on toitnud regiooni valitsuste laenukulude langus. Näiteks Kreeka valitsus väljastas hiljuti 3 miljardi euro väärtuses 5-aastaseid võlakirju, mille intress on vähem kui 5%. 

IMFi raha-ja kapitaliturgude osakonna direktor José Vi?als ütles Financial Timesile, et Kreeka turule naasmine on kindlasti väga hea otsus.

„Me näeme palju aga „hinnastamise täiuslikkust“ finantsturgudel. Selle all mõtlen ma üpris häid hindu. Samas loob see ohuolukorra, et kui tulemused ei ole täiuslikud, siis võib see pettumust tekitada,“ lisas ta.

Vi?als sõnas, et ta usub, et eurotsooni valitsuste 10-aastased laenukulud kasvavad samamoodi nagu USAs.

„Raske öelda, kas see juhtub ka sellel korral, kuid ajalugu on näidanud, et kui pikaajalised intressitasemed on märkimisväärselt kasvanud USAs, siis see mõjutab intressitasemete kasvu ka teistes regioonides, eriti aga teistes arenenud majandustes ja Euroopas,“ sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. May 2014, 20:17
Otsi:

Ava täpsem otsing