Börs: turud lõpetasid enamasti tõusuga

Raido Neemre 07. mai 2014, 23:21

USA turud olid täna enamasti tõusuteel tänu sellele, et  Föderaalreservi juhi Janet Yelleni kõne ei kõigutanud investoreid ning Venemaa President Vladimir Putin andis mõista, et ta on valmis pidama Ukraina kriisi lahendamiseks läbirääkimisi.

“Meil läks Euroopas täna üsna hästi, Venemaa kasvas peaaegu 4%. Yelleni kõnes ei olnud midagi uut, seega ei ole mul millelegi muule viidata, kui sellele, et Euroopa loodab, et Venemaa ja Ukraina tulevad läbirääkimiste laua taha,” sõnas The Lindsey Groupi turuanalüütik Peter Boockvar.

Föderaalreservi juht Janet Yellen sõnas oma tänases kõnes, et tööturg on paranemas, kuid jääb siiski ideaalsele veel palju alla.

Investorid otsisid vihjeid intressitasemete tõusu kohta, kuid Janet Yellen on kindlasti saanud oma õppetunni ebamääraste tähtaegade väljaütlemise kohta. 

Aktsiad ja võlakirjad takerdusid peale Yelleni sõnu, mida nähti kui soovitust, et kõrgemad intressitasemed võivad rakenduda varem, kui eelnevalt oodati.

Dow Jones tegi 0,72% tõusu ning sulgus 16518,54 punktil. S&P 500 kasvas 0,56% ning lõpetas päeva 1878,21 punktil. Nasdaq kukkus 0,32% ning sulgus 4067,67 punktil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. May 2014, 23:21
Otsi:

Ava täpsem otsing