Endist isePankurit kontrollib Inglismaa finantsinspektsioon

07. mai 2014, 11:12

Otselaenamisettevõte Bondora sai tegevusloa ja on nüüdsest Inglismaa finantsinspektsiooni järelevalve all.

Bondora (endine isePankur) sai inspektsioonilt otselaenamise litsentsi, mis on Euroopa ainuke vaid otselaenamisega seotud ettevõttelitsents. 

Bondora tegevjuht Pärtel Tomberg ütles, et firma Euroopa kliendid saavad uudisest suurt kasu. "Oleme tõenäoliselt ainuke väljaspool Inglismaad registreeritud otselaenamisettevõte, kes selle järelevalve alla kuulub," lisas Tomberg.

Praeguseni tegutses Bondora tegevusloata, sest vaid otselaenamisettevõtetele kohandatud litsentsi ei olnud olemas. Inglismaa finantsinspektsioon väljastab otselaenamisega seotud ettevõtetele tegevuslubasid alates aprillist.

Inspektsiooni sätestatud reeglite hulka kuuluvad äritegevust reguleerivad nõudmised (peamiselt klientide informeerimise ja reklaamtegevusega seotud valdkondades), minimaalne kapitalinõue, klientide raha kaitsmisega seotud reeglid ja tegevusplaan olukorraks, kui platvorm ei ole suuteline äritegevust jätkama. Tomberg ütles, et Bondora täidab enamikku kehtestatud reeglitest juba praegu, aga sätete täielikuks vastavusseviimiseks on kehtestatud üleminekuaeg.

Bondora on otserahastamisteenus, mis ühendab laenusoovijad ja laenajad. Tänaseks tegutseb Eestist pärit Bondora 29 riigis üle Euroopa ning ühendab rohkem kui 90 000 klienti. Ettevõte on vahendanud laene rohkem kui 16 miljoni euro ulatuses ning laenajad on teeninud tulu rohkem kui 1,6 miljonit eurot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. May 2014, 11:23
Otsi:

Ava täpsem otsing