Börs: Nasdaq tegi pikima kukkumise kuu jooksul

Raido Neemre 08. mai 2014, 23:11

USA turud olid täna peamiselt languses, kuna investorid mõtisklesid erinevate kvartalitulemuste üle.

Makropoolelt nautisid investorid oodatust paremaid aprilli müügitulemusi, mida vedasid sellised jaemüüjad nagu Costco Wholesale and L Brands, samuti tuli optimistlik teave USA tööturu olukorrast.

“Andmed jaemüügi kohta on olnud väga positiivsed ning palju paremad, kui viimastel kuudel. Osaliselt on see põhjustatud lihavõtetest, kuid võimalik, et ka millestki muust, sõnas Federated Investorsi portfooliojuht Lawrence Creatura.

Ettevõtete poole pealt kukkus Tesla Motors peale elektriauto tootja teise kvartali väljavaadete avalikustamist, mis valmistasid nii mõnelegi pettumuse.

“Kasumiootuste põnevus on nüüdseks mõnevõrra hajunud. Tesla kukkus ning valitsuse numbrid kasvasid täna pisut ning nüüd loodame me midagi, millega kaubelda,” sõnas TD Ameritrade peaanalüütik JJ Kinahan.

Enne Wall Streeti avanemist avalikustas USA Tööministeerium raporti tööturu olukorast, mille kohaselt vähenes uute töötute arv 26 000 võrra 319 000ni eelmisel nädalal; oodati, et töötute arv langeb 325 000ni.

“See on väga hea uudis ja tundub, et tööturg hakkab talvetaagast lahti saama. On üsna tõenäoline, et me näeme peagi tööturgu kiirelt kasvamas ning see on majandusele hea uudis,” sõnas Rockwell Global Capitali turuanalüütik Peter Cardillo.

“Ma kahtlustan, et tõenäoliselt näeme me S&P 500 katset purustada uusi rekordeid,” lisas Cardillo.

Dow Jones tegi 0,20% tõusu ning sulgus 16550,97 punktil. S&P 500 kukkus 0,14% ning sulgus 1875,63 punktil. Nasdaq tegi 0,40% languse ning lõpetas päeva 4051,50 punktil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. May 2014, 23:11
Otsi:

Ava täpsem otsing