Puhkepäev. Juhtnöörid, kuidas rikkaks saada!

09. mai 2014, 00:00

“Keskmine keskkoolilõpetaja teab rohkem antiikaja kirjandusest kui dividendiaktsiatest. Rahast rääkimine on ebaviisakas ja ainus rikkaks saamise võimalus on loterii,” on kirjutanud raamatu “Rikkaks saamise õpik” autor Jaak Roosaare raamatu tagakaanele. Oma raamatus toob ta siiski välja ka teisi võimalusi.

Muuda suhtumist rahasse. Raamat on liigendatud kolmeks osaks: esimene osa “Mis on rikkus ja kuidas seda mõõta” sisaldab mõttetööks testi, kuidas oma hetkelist rahalist seisu välja arvutada.

Teise osa “Kapitali kogumine” võtab hästi kokku raamatu alapealkiri: “Ela täna alla oma võimaluste, et olla homme rahaliselt sõltumatu!”. Selles osas on juttu säästmisest kui rikkaks saamise mudeli kõige tähtsamast tegurist.

Jaak Roosaare nimetab ennast 50% klubi liikmeks, mis tähendab, et kui on vähegi võimalik, tuleks kapitali kogumiseks sissetulekutest säästa 50%. Kui see siiski võimalik pole, siis väiksem protsent. Eelkõige nõuab see kontrolli raha üle ja oma väljaminekute ranget jälgimist.

Lisaks säästmisteemale on selles peatükis veel juttu aktiivse sissetuleku suurendamisest – lisateenimisvõimalustest nagu võrkturustus ja ettevõtlus – ning passiivsest sissetulekust – investeerimisest.

Autor arvab, et eesti keeles kõlab väljend “raha teenima” nii halvasti, et paneb inimese alateadlikult pigem oma sissetulekuid vähendama – et peaks vähem raha TEENIMA, sest, olgem ausad, kes meist siis oleks nii väga vaimustuses millegi või kellegi teenimisest. Siit võib-olla tuleneb ka levinud suhtumine rahasse ning sellised ütlemised nagu “Raha ei tee õnnelikuks”, “Rikkus ja ausus ei ole kooskõlas”, “Raha on midagi räpast – ma olen sellest üle”.

Investeerimine tulevikuks. Kolmas osa räägib sellest, kuhu ja kuidas investeerida. Juttu on aktsiatest, kinnisvarast, dividendidest, hoiustest ja fondidest, investeerimisest väärismetallidesse ja metsa.

Peatükk on varustatud statistiliste tabelite ja näidetega elust – erinevad investorid jutustavad oma positiivsetest ja vahel ka negatiivsetest kogemustest. Neid lugusid elust enesest on põnev lugeda – põnevam kui romaani või seltskonnategelaste elulugusid. Iga peatüki lõpus on harjutused ja testid mõttetööks ja teemasse süüvimiseks – nagu õpikule kohane.

“Paradoksaalsel kombel on teekond rikkuse juurde seotud enamasti välise vaesusega. Selleks, et olla ükskord rahaliselt vaba, tuleb algul elada kõvasti alla oma võimaluste. Just sellest käesolev raamat räägibki,” on autor võtnud tabavalt kokku raamatu mõtte.

 

 

Hinnang

  • “Rikkaks saamise õpik” (2013)

Hinnang: 10

Autor: Jaak Roosaare
Kirjastus: Müügiguru OÜ
Müügil raamatupoodides ning olemas laenutamiseks erinevates raamatukogudes

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. May 2014, 16:33

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing