Puhkepäev. Plaaster sügisõhtuteks

09. mai 2014, 00:00

Lykke Li on Rootsi päritolu lauljatar, kes oma kolmanda kauamängivaga “I Never Learn” pakub seltsi neil päevadel, kui päike väga kirkalt ei sära.

Üheksast loost koosneva kogumik on n-ö kolmandaks ja viimaseks osaks muusikalisest triloogiast, mis temaatiliselt seotud. Tema varasemad kaks kogumikku kannavad nime “Youth Novels” (2008) ja “Wounded Rhymes” (2011).

Plaadile salvestatud palad ei jäta väga palju ruumi kujutlusvõimele. Lugude nimed räägivad enda eest – “Never Gonna Love Again”, “Love Me Like I’m Not Made Of Stone”, “Heart Of Steel”, “Sleeping Alone”  vihjavad ilma kuulamatagi keerukatele inimsuhetele, lahkuminekule, üksindusele, haiget saamisele ja muule nukrale.

Ja loogiline mõttekäik ei peta. Nendes palades on kurvameelsust, igatsust, melanhooliat. Kohati aga ka jõulisust. Lauljatar oma sügava häälega panen ennast kuulama, eriti loos “Gunshot”.

Kui ise aga parasjagu peadpidi murepilvedes ei triivi, siis sellest plaadist head kaaslast ei ole. Rõõmsameelsetele kevade nautijatele see kindlasti ei ole, pigem plaaster hallideks sügisõhtuteks.

 

Hinnang

  • Lykke Li “I Never Learn” 

Hinnang: 6

Kuula tasuta: www.youtube.com

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. May 2014, 16:35
Otsi:

Ava täpsem otsing