Puhkepäev. Üksik hing peidus naistemurdja maski all

09. mai 2014, 00:00

Koomikud Woody Allen ja John Turturro on valmis saanud ühise mängufilmiga, mis jutustab pikantse loo vanemaealisest gigolo-mehest Fioravantest.

Filmi “Gigolo maski all” režissööriks on Ameerika legendaarne näitleja John Turturro, kes on varem vaatajate südameisse pugenud koomiliste rollidega. Režissööritöö on olnud tema jaoks siiani teisejärguline. Käesolevas filmis täidab ta aga kahte rolli korraga – lisaks režissööritoolis istumisele mängib Turturro filmi peaosalist. Tema paarimeest kehastab linateoses Woody Allen, võluvaid naiskaaslasi aga Sharon Stone ja Vanessa Paradis.

Pööre ametiredelil. Mängufilmi keskmes on tragikoomiline seiklus kahest vanemaealisest mehest, kelle majanduslik olukord pole just kiita. Nende elu vajab värskendust, kuid ühtki head ideed neil pähe ei tule ja nõnda haaravad nad kinni esimesest juhuslikust mõttelõngast.

Härrasmeeste näol on tegemist parimate sõpradega – Fioravante (Turturro) töötab poole kohaga lillepoes, Murray (Allen) on aga finantsilistes raskustes, sest tema kunagine edukas raamatupood hiljaaegu just suleti. Fioravante tahab pakkuda talle abikätt. Koos jõutakse lahenduseni.

Nimelt võiks Fioravante hakata kaasaegseks Don Juaniks ehk gigoloks. Mees on ametiga päri, niisamuti Murray, kes hakkab  tema nn mänedžeriks. Kuna mõlemad mehed on oma ametis rohelised ja ka nende vanus ei aita suurele edule kaasa, siis hakkab juhtuma kõiksuguseid pikantseid sündmuseid.

Woodyallenlik naljalugu. “Gigolo maski all” on woodyallenlik komöödia, kuigi Allenil pole filmis muud rolli kui üht vananevat härrat mängida. Filmi naljatoon ja temaatika on aga kui Alleni filmidest laenatud.

Linateose keskmes on kaasaegse inimese katse jääda ellu kirevas ning tempokas Ameerika suurlinnas. Hoolimata suurest tutvusringkonnast paneb linnaelu inimesi üsna tihti üksikuna tundma.

Kõike nagu oleks ja palju, kuid samas on alati selline tunne, et midagi oleks justkui puudu. Seda puudust püüavadki tegelased filmis ära tabada ja korvata.

 

Komöödia

  • “Gigolo maski all”

Režissöör: John Turturro
Osatäitjad: Woody Allen, John Turturro, Sofia Vergara, Liev Schreiber, Sharon Stone, Bob Balaban jt
Filmi pikkus: 1 h 30 min
Kinodes alates: 09.05
Alla 12aastastele keelatud

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. May 2014, 16:38

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing