Tõrked kliendiga kukutasid kasumit pea 30% 

Eliisa Matsalu 08. mai 2014, 15:24

Taime- ja loomakasvatussaaduste tootja Puurmani Põllumajandusühistu TÜH müügitulu langes pea olematud 0,6%, kuid tõrked rapsi ostjaga tõid kaasa ligi 30% suuruse kaotuse kasumis.

Puurmani Põllumajandusühistu TÜH müügitulu langes mullu 0,6%, jäädes 2,1 miljonile eurole. Puhaskasum oli 211 973 eurot, langedes aasta varasemaga 28%. Ettevõtte keskmine töötajate arv mullu oli 76, palk tõusis 6%, olles 592 eurot kuus. Tänavu on keskmist palka tõstetud 7%. Kuueliikmelisele juhatusele maksti töötasusid 78 339 eurot, mis teeb juhatuse liikme keskmiseks tasuks 1088 eurot kuus. Ettevõte maksis omanikele ka 6890 eurot dividende, millega kaasnes tulumaks 1831 eurot.

Puurmani Põllumajandusühistu TÜH juhatuse esimees Ene Esnari sõnul on ettevõttel küll paremaid aastaid olnud, kuid üldiselt polnud mulluselgi viga midagi. "Ootasime pisut paremat tulemust, aga mitte oluliselt," märkis ta.

Kasumi viis alla aasta lõpus rapsi müügist teenitud rahade kättesaamisel tekkinud tõrge. Esnar märkis, et Puurmani Põllumajandusühistu TÜH müük käib toetajate liidu kaudu, ent kuna liidu juhatuses toimusid muudatused, tekkis rahade laekumisel viivitusi. Nüüdseks on raha kätte saadud.

Vähenenud toetused seavad kasvule piire

Käesoleval aastal Puurmani Põllumajandusühistu TÜH suurt kasvu ei oota, vaid loodab saavutada samad tulemused, mis möödunul aastal. "Siiani on läinud rahuldavalt, kuid aasta lõppu ei oska ennustada," ütles Esnar.

Kasumikasvule annab hoobi põllumajandustoetuste märkimisväärne vähenemine. Näiteks jääb sel aastal Puurmani Põllumajandusühistul saamata nii piima-, looma- kui ka otsetoetus. "Jääb vaid keskkonnatoetus, seega on toetusi pea poole vähem, kui oleme seni saanud," rääkis ta, lisades, et toetusi kavatsetakse vähendada veelgi.

Esnar säilitab siiski positiivset meelt, öeldes, et kui toodangut jätkuvalt hinnatakse ja piima ja vilja kokkuostuhinnad ei lange, siis rabeleb ettevõtte ikka raskustest välja. "See kuu on aga piima hind mõni sent juba allapoole läinud," nentis ta ja lisas, et kevaditi hinnad tavaliselt langevadki.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. May 2014, 15:24
Otsi:

Ava täpsem otsing