India börs tegi värske tippmargi

12. mai 2014, 00:00

India börs tõusis reedel valimistulemuste ootuses rekordkõrgele. ICICI Banki aktsia kerkis kuue aasta kõrgeimale tasemele, tõstes pangandussektori indeksi tippu.

S&P BSE Sensexi aktsiaindeks kosus reedel 2,5%, 22 910,14 punktile.

Aprillis tõusis indeks juba kolmandat kuud, kuna küsitlused näitasid, et Narenda Modi Bharatiya Janata partei (BJP) võidab piisavalt parlamendikohti, et moodustada uus valitsus. Valimistulemused selguvad 16. mail.

Välismaalased ostsid 7. mail 24,7 mln dollari eest India aktsiaid, mis olid juba 12. päev järjest, mil välisinvestorid ostsid rohkem, kui müüsid.

“Toimub portfelli ostmine ja see ralli võib kesta 16. maini,” ütles Geojit BNP Paribasi analüüsijuht Alex Mathews. “Fondid rajavad positsioone.”

Ralli võib jätkuda ka pärast valimisi, juhul kui BJP ja tema liitlased võidavad parlamendis rohkem kui 266 kohta, mis on lähedal vajaliku enamuse (272 kohta) saavutamisele. Kui saadakse vähem kui 230 kohta, võivad aktsiad investeerimisringkondades tehtud küsitluse järgi kukkuda.

Peaminister Manmohan Singhi Kongressipartei võib saada ajaloo halvima valimistulemuse, kui valijad karistavad valitsust altkäemaksude, Aasia kiireima inflatsiooni ja aeglustuva majanduskasvu eest.

Sensexi indeks on tänavu tõusnud  ruupiates 8,6%.  Europõhiselt on India aktsiad tõusnud 11,6%. Börsifirmade prognoositud kasumite põhine P/E on 14,6, mis on lähedal viie aasta keskmisele, 14,5-le. MSCI arenevate turgude P/E on 10,5. See näitab, et India aktsiaturg on võrrledes ettevõtete oodatavate kasumitega kallimalt hinnatud kui arenevad turud tervikuna.

Aasias näiteks on Hiina aktsiaturg palju odavamalt hinnatud, selle kasumiootustepõhine P/E on 8,3. Hiina näitab aga märke kinnisvaramulli lõhkemisest, majanduskasvu aeglustumisest ja laenukoormuse suurenemisest.

Indiast paremini on Aasias sel aastal läinud Indoneesia aktsiaturul (tõus 20,5%), Uus­Meremaal (14%), Filipiinidel (17,5%) ja Pakistanil (20,1%). Hiina aktsiaturg on tänavu langenud 11,3%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. May 2014, 20:07

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing