Investorite pilk läheb Ida-Virule

Alyona Stadnik 14. mai 2014, 12:20

Kuigi Tallinnast vaadatakse Ida-Virumaad kui mahajäetud regiooni, on majandus- ja taristuminister Urve Palo sõnul seal siiski palju võimalusi ning tulevikus tahavad investorid sinna investeerida.

"Tallinnas vaadatakse Ida-Virumaa peale kui mahajäetud regioonile, kus miski ei toimu ja ei hakkagi toimuma. Tegelikult see ei vasta tegelikkusele," sõnas Palo DV ärikonverentsil Narvas.

Ida-Virumaal on palju eeliseid, mis teeb selle koha ettevõtluse jaoks paremaks, lisas ta. "Ida-Virumaal on 6000 ettevõtet, kus töötab 70 000 inimest, seda on palju," sõnas Palo. "Majanduslikus mõttes on Ida-Virumaal suur potentsiaal ja just siia saab tuleb investorite pilk. Seda saab ära kasutada sellisel juhul, kui noored inimesed saavad ära kasutada siinseid võimalused," tõdes minister.

"Uskuge mind, leidub investoreid, kes tahaks siia investeerida. Tänapäeva maailmas on raha rohekm, kui kohti, kuhu investeerida," lisas Palo.

Ta nimetas Ida-Virumaa eeliseks geograafilist asupaika, Venemaa piiri lähedust ning Peterburi maanteed, mis on head tingimused logistikapargi jaoks.

"Ida-Virumaal on palju vaba maad, mis sobib tööstuse jaoks. Samuti on vaba kinnisvara. Palju energiaressursse," loetles Palo.

Ida-Virumaa meelitab ministri sõnul ka turiste. "Viimasel ajal on Ida-Virumaal kasvanud Venemaa turistide arv. Ida-Virumaal on mitu muuseumi, kaks mõisa ja spaakeskusi," rääkis Palo.

Tema sõnul on küsimus selles,  kas me oleme valmis ära kasutama Ida-Virumaa potentsiaali. "Kahjuks paljud noored inimesed lahkuvad Ida-Virumaalt ja külad surevad välja. Küsimus on selles, kas me peaksime elustama väiksemaid kohti või fokuseerima suurematele linnadele," küsis Palo.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    16. May 2014, 10:04
    Otsi:

    Ava täpsem otsing