Alluvate arvates töötab juht kolm tundi päevas

16. mai 2014, 00:00

Töötajate hinnangul teeb juht efektiivselt tööd ainult kolm tundi päevas, selgus Pärnu juhtimiskonverentsil tutvustatud uuringust.

Uuriti, mitu tundi teeb juht päevas efektiivset tööd. Juhid ise vastasid, et keskmiselt seitse tundi päevas, alluvad aga hindasid, et vaid kolm.

Eile alanud juhtimiskonverentsil “Kuhu kadus juht?” tutvustati CV Keskusega koostöös valminud uuringut, kust selgus, et töötajad tunnetavad, et juht delegeerib neile liiga palju ülesandeid.

Ärikooli EBS asutaja Madis Habakuke sõnul ootab omanik juhilt, et too ei läheks töö ajast golfi mängima. Välja arvatud juhul, kui tegu on ärikohtumisega.

Ehkki vaid alla 10% protsendi Pärnu juhtimiskoneverntsil osalejaist tunnistas, et mängib golfi, kiputakse tihti arvama, et kus mujal juht keset päeva ikka viibib, kui golfi mängimas.

Habakuk tõdes Pärnus, et juht võiks siiski tööajal kontoris viibida. “Ei ole nii, et kui töö on tehtud, siis juht võib keset päeva minna golfi mängima. See on signaal kõikidele, et kui juhti pole, siis miks töötaja peaks kohal olema,” rääkis ta.

CV Keskuse ning Pärnu Konverentsi uuringus osales 2893 inimest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    15. May 2014, 19:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing