Juht ei tohi töö ajal golfi mängida

Urve Vilk 15. mai 2014, 13:11

Ärikooli EBS asutaja Madis Habakuke sõnul on omaniku ootus juhile, et too ei läheks töö ajast golfi mängima. Välja arvatud juhul, kui tegu on ärikohtumisega, kus arutatakse äriks vajalikke asju.

Ehkki vaid alla 10% protsendi Pärnu juhtimiskoneverntsil osalejaist tunnistas, et mängib golfi, kiputakse tihti arvama, et kus mujal juht keset päeva ikka viibib, kui golfi mängimas.

Madis Habakuk tõdes Pärnus, et juht võiks siiski tööajal kontoris viibida. "Ei ole nii, et kui töö on tehtud, siis juht võib keset päeva minna golfi mängima, See on signaal kõikidele, et kui juhti pole, siis miks töötaja peaks kohal olema," rääkis ta.

Habakuk lisas juhi valimise kohta, et inimeste psühholoogia töötab nii, et kui organisatsioonis töötavate inimeste vigu teatakse, siis väljaspoolt tulevate kandideerijate kohta arvatakse sageli, et neil vigu pole, ehkki kõigil inimestel on vead.

"Tasub mitte unustada ja uskuda, et ka neil inimestel, kes organisatsioonis veel ei tööta, on vead," rääkis ta juhtimiskonverentsil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. May 2014, 11:15
Otsi:

Ava täpsem otsing