Rootsi peatab suurpankade superboonused

Sirje Rank 16. mai 2014, 13:27

Rootsi majandusleht Dagens Industri kirjutab täna, et valitsus ei kavatse lubada pankade võtmeisikuile boonusena enamat kui aastapalk.

"See on katastroof," ütles lehele lugupeetud pankur. "Nii riskime oma parimad töötajad välismaale kaotada," lisas ta, jäädes tundmatuks.

Euroopa Liidus jõuti finantskriisi järel üksmeelele, et pankurite boonustele tuleb lagi seada, et mitte ergutada ülemäärast riskivõtmist ja lühikese kasu jahtimist. Nii lepiti kokku, et üldjuhul ei või boonus olla suurem kui ühe aasta palk. Erandjuhul, kui aktsionärid seda toetavad, on võimalik boonus ka kuni kahe aastapalga ulatuses.

Mitmed Rootsi pangad seda suurema boonuse võimalust kevadistel aastakoosolekutel ka kasutasid. Nii SEB, Nordea kui Swedbank seadsid boonuse maksimaalseks ülempiiriks kaks aastapalka.

Rootsi riik kavatseb aga selle erandi kasutamise välistada, kirjutab ärileht.

Parlamendile esitatud eelnõus on valitsuse ettepanek, et boonuse osa ei tohi ületada põhipalka. Valitsus möönab, et suurema boonuse võimalus oli jäetud liikmesriikide otsustada, kuid Rootsi riik ei kavatse seda võimalust kasutada, ütles finantsturgude ministri pressiesindaja Victoria Ericsson.

Seadus jõustub augusti algusest.

Nii ei saa tänavu aastapalgast suuremat boonust maksta ja kevadel pankade aastakoosolekul vastu võetud otsused on õigustühised.

Nordea pank andis tänavu topeltboonuse lootust umbes 1050 panga töötajale, SEB 400-le ja Swedbank 40-le.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    16. May 2014, 13:27
    Otsi:

    Ava täpsem otsing